Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Вікторія Чиж
Вікторія Чиж

Дві з половиною тисячі людей повідомили про сімейне насильство

Дві з половиною тисячі людей повідомили про сімейне насильство

На Полтавщини за 10 місяців цього року до поліції із заявою про сімейне насильство звернулося дві з половиною тисячі людей. Такі данні озвучив речник поліції Полтавщини Роман Грішин. Де живуть ті, хто зазнав насильства – знає Вікторія Чиж.

Марія Зимівець проживає у кризовому центрі разом із півторарічним сином. Каже: пішла від чоловіка, бо той був ревнивий.

«Забороняв мені ходити на корпоративи і до друзів.Потім почав піднімати на мене руку. Я подала позов до суду. За цим рішенням він не має права наближатися до мене і дитини більш ніж на 20 метрів протягом пів року», - розповідає Марія Зимівець, яка живее у притулку для жінок.

Конфлікти з чоловіком вплинули на дитину, каже Марія.

 «Я помітила, якщо якийсь предмет падає і він злякався,то він впісюється. Тому я повела його до невролога, зараз роблю йому заспокійливі ванночки…», - каже Марія Зимівець.

Зараз у кризовому центрі знаходиться 23 особи: 10 жінок та 13 дітей.

 «За цей рік до нас звернулися 92 людини. Це жінки та діти. Причина чому звертаються - це домашнє насилля. Це 95% від усіх звернень. Абсолютно різні сім’ї звертаються: як соціально незахищені, так і благополучні», - говорить директорка притулку для жінок Олена Чикурова.

«Якщо ми говоримо про насилля, то виділяємо фізичне, психологічне, сексуальне. Це негативно впливає на жінку. Ці жінки пригнічені, мають низьку самооцінку, високу критичність до себе і оточуючих. Те, що відбувається в сім’ї, жінкам соромно виносити на люди. А мовчання відіграє злощасну роль, адже про це потрібно говорити. Лише тоді жінка може отримати допомогу», -  каже психологиня  Любов Казмирчук.

Речник обласної поліції Роман Грішин каже: за 10 місяців цього року до поліції надійшло понад 2 з половиною тисячі заяв про домашнє насильство. За 2017 рік – їх було стільки ж