Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Полтавці вшанували пам’ять жертв Голодоморів в Україні

Полтавці вшанували пам’ять жертв Голодоморів в Україні

У центрі Полтави містяни вшанували пам’ять жертв Голодоморів в Україні. 

Центр Полтави. 15.00.  На Театральну площу сходяться люди,  щоб вшанувати загиблих під час Голодомору.

Щоб показати полтавцям, яка кількість людей вмирала від голоду щохвилини – учасники акції падають на землю.

Щогодини 1440. Щохвилини 24-ри особи. Кожні 5-ть секунд 2 людини.

Пам’ять загиблих  вшанували хвилиною мовчання.

Браття й сестри запалімо ж  Всеукраїнську свічу скорботи пам’яті жертв Голодоморів. Останнє зерно помолола. Туди ж листочки лободи. Ми помирати зараз будемо зазнавши лютої біди. В ті роки щохвилини на небеса відлітало 17-ть людських душ.

Пам’ятною  ходою рушили  до Успенського Собору.

«У мене мама 26-го року. Батько – 24. Тому я про це знаю не з книжок. Дуже страшне розповідала: як вона жінка свою дитину з’їла. За нею прийшли, а вона з гарячої сковороди пальцями гребе, щоб перед смертю наїстися. Розповідала про дворічного хлопчика, який копався в городі, щось хотів знайти. І про 47-ий розповідала. Але той не такий страшний був. Але вона розуміла, що втекти з села  один спосіб – поступити. Вона поступила вчитися у Львів і там їм в 1947-ому році видавали по триста грамів хліба.  Вона сяде на ліжко в гуртожитку вчити уроки,  а в голові одна думка, що під ліжком в чемодані хліб лежить»,- згадує  Людмила Сафарова, яка прийшла вшанувати загиблих під час Голодомору.

«Знищення нашого народу було. Це спеціально був зроблений – штучний голодомор. Грабували всіх людей. Забирали все останнє. Навіть гнилі буряки.  Мій дід розповідав про це, але небагато. Казав: я не хочу цього навіть згадувати»,- розповідає Ольга Волчкова. Жінка прийшла вшанувати  загиблих під час Голодомору .

За підрахунками поліції:згадати тих, хто загинув під час Голодомору прийшло більше  двохсот людей, каже речниця поліції області Юлія Лещенко. Стежили за правопорядком  20-ть поліціантів  та стільки ж нацгвардійців. 

Українці згадують жертв голодомору щороку в національний пам'ятний день. Він припадає на четверту суботу листопада.