Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Полтавщина на 95-ть відсотків забезпечена системою оповіщення про надзвичайні ситуації

Полтавщина на 95-ть відсотків забезпечена системою оповіщення про надзвичайні ситуації

95 території Полтавщини забезпечена системою оповіщення про надзвичайні ситуації. Про це розповів начальник обласного управління з питань цивільного захисту Віктор Стеблянко. Їхня кількість, каже, – це інформація з обмеженим доступом, яку не можна розголошувати. Більше – у наступному сюжеті.

На даху цієї полтавської чотириповерхівки – одна із сирен.

Сирени вмикаються згідно порядку оповіщення при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій, говорить відповідальний за організацію оповіщення в області Олександр Тимошенко

Після того, як людина почула цей сигнал, вона має включити або телестудію «Лтава», або «Перший канал Українського радіо», або ФМ «Лтава». І почули, зрозуміли, що відбулося. Там також будуть інструкції, що треба робити, каже  начальник обласного управління з питань цивільного захисту Віктор Стеблянко.

Це нова сирена. Вона діє у тестовому режимі. Таких у Полтаві – три. У діючій системі оповіщення Полтавщини сирени старого зразка, каже кореспондентка Лілія Пархоменко.

На відміну від застарілих сирен, цей новий блок має можливість відтворювати як сигнал «Увага всім», який являє собою звук електросирени, для приваблення уваги населення. І потім відтворювати якісь повідомлення цивільного захисту. Дальність дії цієї сирени залежить від висоти її встановлення. І якщо передається сигнал «Увага всім», тобто звук електричної сирени, дальність дії 400-500 метрів. Якщо сирена відтворює якесь мовне повідомлення. Зменшується радіус її дії, відповідно до розбірливості, близько 200-300 метрів. говорить відповідальний за організацію оповіщення в області Олександр Тимошенко

У нас покриття території десь близько 95%. Що стосується міст, то в усіх містах усе почують, у сільських місцевостях – трохи складніше. Там може таке бути, що сирен нема. Але в  нас є домовленість, починаючи від дзвонів церков закінчуючи автомобілями, які будуть подавати сигнали, каже начальник обласного управління з питань цивільногозахисту Віктор Стеблянко.

Сирен достатньо для застосування за призначенням. В Полтавській області кількість сирен, які збережені в діючій системі оповіщення, одна із найбільших у нашій державі.. Про це розповів відповідальний за організацію оповіщення в області Олександр Тимошенко.