Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Вікторія Чиж
Вікторія Чиж

303 випадки інфікування вірусом імунодефіциту людини зареєстрували на Полтавщині

303 випадки інфікування вірусом імунодефіциту людини зареєстрували на Полтавщині

303 випадки інфікування вірусом імунодефіциту людини зареєстрували на Полтавщині за 11 місяців цього року, каже виконувачка  обов’язків головного лікаря обласного центру СНІДу Анна Міщенко.  Діагностику наявності  вірусу в крові проводять в анонімних кабінетах довіри. Їх на  Полтавщині  - 28. У 10-ти із них видають препарати, що пожиттєво приймають ВІЛ-позитивні особи. 

У кабінеті довіри полтавці  безкоштовно проходять тестування на наявність Віл-інфекції, отримують допомогу психолога, консультації лікарів та необхідні ліки. 

«Коли ми виявили, що в пацієнта наявна ВІЛ-інфекція, він ставиться на диспансерний облік, проводиться первинний огляд, визначається клінічна стадія, призначаються дообстеження. Пацієнту проводиться роз’яснення,як він буде спостерігатися, надаються рекомендації»- каже лікарка Олена Маркевич

Олена Маквевич каже: щоб слідкувати за  здоров’ям пацієнтів,  лікарі щомісяця  перевіряють їх показники крові. Це роблять  ось у цьому  маніпуляційному кабінеті.

«Ми беремо  кров системою вакутайнеру. Все одноразове, використовуємо вакуумні  пробірки. Все, щоб захистити себе та пацієнта»- каже медсестра Світлана Кратенко.

Препарати, що пожиттєво приймають віл-інфіковані люди, видають  безкоштовно, каже Анна Міщенко. Закуповують ліки за гроші обласного бюджету та благодійних фондів.

«Поставки цих препаратів централізовані, жоден центр СНІДу не закупає самостійно. Схеми лікування підбираються індивідуально для кожного пацієнта. Терапія призначена для того, щоб покращити якість життя пацієнта. Імунна система поступово відновлюється, такі люди мають змогу жити повноцінним життям, працювати, виховувати дітей, народжувати здорових дітей», – каже Анна Міщенко.

У кімнаті довіри  з  віл-позитивними людьми працює кілька спеціалістів. Психолог Людмила Дерев’янко одна з них.

«Розказую пацієнтам як жити з ВІЛ, які мають бути норми життя, що зараз ВІЛ інфекція зовсім не вирок, зараз від неї  жодна людина не помирає: головне якомога раніше знати свій ВІЛ-статус. Є такі пацієнти, які переосмислюють своє життя після зараження. Говорять: «якби не ВІЛ інфекція, я б досі зловживав алкоголем, де б я був? Люди відкривають свій бізнес, насолоджуються життям, одружуються, створюють сім’ї, народжують дітей. Таких людей багато»- каже психологиня Людмила Дерев’янко.

За даними Полтавського центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом :  наразі  в області на диспансерному обліку -  3666 людей. З них 178 дітей.