Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

5 грудня 50 % громадського транспорту Полтави не виїде на маршрути

5 грудня 50 % громадського транспорту Полтави не виїде на маршрути

Сьогодні не працював кожен п’ятий автобус та маршрутка. Це близько 60 машин, каже Юрій Лупаєнко. У такий спосіб перевізники вимагають від міської влади зміни тарифу на проїзду у громадському транспорті: з чотирьох гривень до восьми. 

8 ранку. Зупинка громадського транспорту у центрі Полтави - біля колишнього кінотеатру імені Котляревсього. Ця - на  вулиці Небесної Сотні. На зупинках скупчень людей немає. У тролейбусах та маршрутках немає вільних місць. 

Марина Заєць, полтавка: Чекали недовго, але переповнений був, дуже був. По тому, як їхали люди, то вони, мабуть, чекали довго. Навантаження на зупинці було дуже велике.

Чекає на транспорт на зупинці «Мотель» полтавка Євгенія Креманецька.

Євгенія Креманецька, полтавка: На Південний вокзал майже нічого не їде. На кільцевий маршрут більш-менш вільно ще. Але у сторону Левади, Південного вже хвилин 10 нічого немає.

Усі дванадцятеро полтавських перевізників не випустили на маршрути п’яту частину транспорту, каже Юрій Лупаєнко. 

Юрій Лупаєнко, голова Асоціації перевізників Полтавщин: Збори були Асоціації, на яких ми вирішили. Це колективне рішення перевізників.

Перевізник Михайло Костов має 55 автобусів. 12 – не вийшли сьогодні на маршрути. 

Михайло Костов, перевізник, директор ТОВ «Євробус Полтава»:Це все пов’язано з тим, що, по-перше, немає кому обслуговувати. І на сьогоднішній день встановлений тариф 4 гривні, який не відповідає дійсності.  На сьогоднішній день розрахунковий тариф, згідно з методикою розрахунку тарифу, 8 гривень. Менше – це тариф, який є збитковим. Сьогодні не вийшли 15 водіїв на роботу. Звісно буде менше нараховано. Якщо наш тариф не приймуть на сьогоднішній день, то ми будемо вимушені скорити більше транспорту чи може повністю зупинити його.

Про те, що 20 % громадського транспорту сьогодні не працюватиме, у міській раді знали відучора, каже Олексій Чепурко. 

Олексій Чепурко, заступник міського голови Полтави:У нас є відеокамери, які фіксують усі маршрути, які фіксують усіх перевізників, що здійснюють перевезення на території міста. На кінець дня транспортний відділ надасть мені оперативну інформацію. Завтра будуть підписані перші попередження. Якщо перевізники не будуть реагувати на ці попередження, у нас з’являться юридичні можливості розірвання договорів по цим маршрутам.

Нагадаємо, нині у громадському транспорті Полтави платять 2 гривні у тролейбусах, 4 – у маршрутках та автобусах. Такі тарифи діють із травня 2015-го року.