Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві тариф у громадському транспорті не підвищать до кінця року

У Полтаві тариф у громадському транспорті не підвищать до кінця року

У Полтаві тариф у громадському транспорті не підвищать до кінця року – до 31 грудня діятиме тариф  4 гривні – в автобусах і маршрутках та 2 гривні – у тролейбусах. Про це сьогодні журналістам «Суспільного» повідомив секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. В  обласному центрі перевізники сьогодні другий день не випускають на маршрути увесь транспорт. 

8.30 ранку. У центрі Полтави на вулиці Соборності черги на зупинці немає. У мікрорайоні Левада - скупчення людей.Дорогами міста тролейбуси їздять кожні п’ять хвилин. Приватні маршрутки та автобуси – щодвадцять хвилин. 

Євген Курбала, полтавець:  «Як наші тролейбуси ходять:один прийшов, чекає другого, другий прийшов, чекає третього, третій прийшов і пів години постояли, потім поїхали, а люди нехай чекають. 10,20,30 хвилин»

Другий день поспіль приватні перевізники не випускають на маршрути увесь транспорт. Сьогодні не працюють щонайменше 100 машин, говорить голова Асоціації перевізників Полтавщини Юрій Лупаєнко. Ці порушення, фіксують, каже Олексій Чепурко.

Олексій Чепурко, заступник міського голови Полтави: Сьогодні підписав лист до перевізників, до кінця дня будуть попередження. Якщо порушення будуть продовжуватися, то будуть розриватися договори. І будуть укладатися нові, тимчасові.

У Полтаві тариф у громадському транспорті не підвищать до кінця року, каже Олександр Шамота.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради: - Мовою шантажу…20%, 50%, 100% не вийшли на маршрути – з міською владою розмовляти не вийде. Якщо вони хочуть провести процедуру підвищення вартості проїзду, то вона має бути прозорою і пройти з дотриманням законних вимог, а не так, як вони хочуть – «сьогодні і зараз підніміть вартість проїзду». Цього не буде. 8 гривень за проїзд не буде. До кінця року питання точно розглядатися не буде.

Юрій Лупаєнко, голова Асоціації перевізників Полтавщини:Основна вимога до влади – це, щоб влада почула перевізників, пішла з ними на контакт і знайшла якийсь консенсус для того, щоб підвищити тариф. І перевізники могли: вони хочуть, але не можуть працювати у таких умовах. ми наполягаємо на ціні 8 гривень. Але все воно у консенсусі може бути обговорено. Основний складник тарифу – це  паливо: дизельне пальне, газ.  Наприклад, на сьогоднішній день вартість одного кубометра жатого газу  - 19, 64. А ще півроку назад вартість була 12 гривень.

Ось формула, за якою розраховують тариф на проїзд у громадському транспорті. До собівартості послуг (до якої входять витрати на дизпаливо, шини, зарплату водіям, поточний ремонт та адміністративні послуги) додають прибуток. Від отриманого віднімають (Доходи від інших видів діяльності). І це ділять на (Кількість перевезених пасажирів). Свої розрахунки нам наддав один із перевізників – фірма «ЛЮГ». Тут Собівартість послуг – понад 17 мільйонів. До них додаємо прибуток – понад 1 мільйон 700 тисяч. Віднімаємо дохід – це 0. І ділимо на кількість перевезених пасажирів – їх понад 2 мільйони. Виходить 8 гривень 36 копійок.

Нині у Полтаві діє тариф4 гривні у автобусах та маршрутках. Він почав діяти із травня 2015-го. Розрахунки цього тарифу міська рада нам не надала.