Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

У Полтавському суді завершили підготовче провадження у справі Олександра Мамая

У Полтавському суді завершили підготовче провадження у справі Олександра Мамая

У Полтавському окружному адмінсуді завершили підготовче провадження  у справі екс-голови Полтави Олександра Мамая.  Він через суд хоче оскаржити рішення позачергової сесії 14 вересня, під час якої його відсторонили від посади міського голови. На наступних судових засіданнях справу розглядатимуть по суті. 

Об 11 ранку у Полтавському окружному адмінсуді розпочалося підготовче засідання у справі. У залі суду – позивач Олександр Мамай та представниця Полтавської міськради Віта Мосієнко. Cпочатку суд розглянув клопотання від міськради про залучення свідків.

Чи підтримуєте ви своє клопотання про виклик свідків Ніколаєнка Євгена Анатолійовича, Шамоти Олександра Сергійовича, Сенчаковича Дмитра Ігоровича, Лаптєва Дмитра Михайловича та Ямщикова Вадима Вікторовича?

Це клопотання підтримали обидві сторони.

Олександр Мамай, позивач, екс-голова Полтави: Свідків треба було залучати кожного голову фракції, як мінімум. Щоб кожен голова фракції, Чи то «Совісті України», чи то «Батьківщини», чи «Свободи», чи «Рідного міста», вони мали були сказати, наскільки їх повідомляли про проведення чи перерву, що буде далі проводитися сесія.

Іван Сватенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів: Тут немає прив’язки до прізвищ, просто взяли тих,кого взяли. Нікого не відбирали. Просто взяли трьох депутатів, їх буде достатньо, щоб довести. Усі депутати зможуть повідомити ті факти, які відбувалися на сесії. Неважливо хто це буде: чи голова фракції, чи звичайний депутат.

Після майже годинної перерви суд задовольнив це клопотання. А також колегія суддів затребувала додаткові письмові пояснення та докази.

Наталія Алєксєєва, суддя: 

Витребувати…

Віта Мосієнко, представниця полтавської міськради: Всі були, які наявні, зокрема протоколи лічильних комісій, вони надавалися, але суддя попросила їх повторно надати. Що стосується бюлетенів…надасть ці конверти

Суд завершив підготовче провадження у справі. Її почнуть розглядати по суті 13 грудня. 16 жовтня відбулося перше підготовче засідання. Тоді суд задовольнив клопотання Олександра Мамая про те, щоб Полтавська міська рада надала суду документи, що стосуються ухвалення депутатами рішення про усунення Мамая із посади. Нагадаємо, 25 вересня цього року Олександр Мамай звернувся до суду із заявою. Суть позову: визнати протиправним та скасувати рішення другого засідання позачергової сесії Полтавської міськради, яке відбулося 14 вересня 2018-го. Під час цього засідання Олександра Мамая достроково позбавили повноважень як міського голови. За це рішення проголосували усі зареєстровані депутати – 29-ро.