Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

В Апеляційному суді Полтавщини відклали розгляд провадження у справі Геннадія Кернеса

В Апеляційному суді Полтавщини відклали розгляд провадження у справі Геннадія Кернеса

В Апеляційному суді Полтавщини відклали розгляд провадження у справі Геннадія Кернеса та двох його охоронців. Міський голова Харкова не був на жодному із чотирьох засідань із початку розгляду апеляції. Причина – погіршення стану здоров’я, каже  адвокат Олександр Гунченко. Більше дивіться у сюжеті.

До Апеляційного суду Полтавщини близько 11 години заходить потерпілий Сергій Ряполов. За ним – прокурор Олександр Ганілов.  У залі суду, перед початком засідання, двоє обвинувачених у справі  – охоронці Віталій Блинник та Євген Сміцький. Третій – Геннадій Кернес – відсутній.

Олександр Ганілов, прокурор Генпрокуратури України: На даний момент у нас немає жодного документу, не надано захисниками жодного доказу того, що Кернес хворіє.Ми маємо прийняти одне з двох рішень: або ми припиняємо провадження стосовно цієї особи, або ми застосовуємо до нього привід і забезпечуємо прибуття цієї особи.

Про примусовий привід заявив клопотання і потерпілий Сергій Ряполов.

Сергій Ряполов, потерпілий: 28 листопада Кернес був на сесії міської ради живий, здоровий.  30 листопада він був на громадських зборах з активістами «Барабашова». Він хворіє на два-три дні, коли відбуваються засідання суду.

Адвокат міського голови Харкова Олександр Гунченко зачитує довідку від лікаря Кернеса.  

Олександр Гунченко, адвокат обвинувачених: З 5.12.2018 по даний час Кернес Г.А. перебуває на амбулаторному лікуванні з приводу гострого бронхіту з астматичним компонентом. Пацієнту рекомендовано дотримуватися постільного режиму. Не рекомендовані комбіновані транспортні переїзди, психічне та фізичне навантаження.

Потім – виступає проти припинення провадження щодо Кернеса.

Олександр Гунченко, адвокат обвинувачених: Виділення матеріалів справи в окреме – негативно вплине на повноту і всебічність судового процесу.

Припинення провадження та примусовий привід Кернеса – ці пропозиції колегія суддів відхиляє.

Володимир Костенко, суддя Апеляційного суду Полтавщини: Ми відкладаємо розгляд провадження. Ми також приймаємо до уваги те, що сьогодні Верховний суд буде розглядати питання щодо визначення підсудності, зараз ми не можемо назвати точну дату судового засідання. Тому точна дата вам буде повідомлена додатково.

Нагадаємо, апеляції щодо ухвали судді Київського райсуду Полтави подали прокурори та потерпілий Сергій Ряполов.  Суддя Андрій Антонов 10 серпня закрив справу Харківського міського голови. Причина - відмова прокуратури від обвинувачення. Кадри із того засідання – на екрані. Геннадія Кернеса та двох його охоронців звинувачували у викраденні та побитті учасників Євромайдану – Сергія Ряполова та Олександра Кутяніна.