Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Звичайні герої

Звичайні герої: Іван Матяшевський

Звичайні герої: Іван  Матяшевський

Іван  Матяшевський в зоні АТО  ремонтував розбиті АРСи, БРДми та УАЗи. Зв’язківець за фахом  відновив не один зруйнований автомобіль. Про роботу ремонтників в польових умовах в нашому наступному сюжеті.

Іван Матяшевський, командир телефонного відділення: Це 409 станція, наприклад ми зв’язуємося  з Полтавою, в Полтаві  її включаємо,  і через Полтаву зв’язуємося з любою точкою України.

Іван  Матяшевський командир телефонного відділення. На базу до  Селещини Машівського району потрапив 4 роки тому. Тут він обслуговує радіорелейні станції. Влітку 2015 за ротацією  поїхав на схід країни.  В зоні АТО ремонтував розбиті машини.

Іван Матяшевський, командир телефонного відділення: Я був відправлений в Маріуполь,хоча і зв’язківець, але служу на базі ремонту, то ми були направлені своєю машиною МТО – це спеціальна технічна майстерня, яка призначена для ремонту іншої техніки.

Бригаду ремонтників прикомандирували до хімічної роти з міста Самбір. Іноді техніку  доводилося  збирати по детальці. Відновлювали бойові розвідувально-дозорні машини, ЗІЛИ та УАЗи. Найчастіше в техніці, говорить Іван,   з ладу виходять ходова та двигун. 

Іван Матяшевський, командир телефонного відділення: Колись був случай, що перевернувся ЗІЛ, кабіна, кунг, все було вм’яте. На місці нам не вдалося його відремонтувати. Ми притягли  його . І потім вже востанавлювали, ремонтували.

Це саме важче, що робилося БРДМ, у нього рядом зірвався снаряд, і на ньому живого місця не було, це сама важча машина, яку ми ремонтували.

На спецмашині їздили вдвох: водій і ремонтник. Працювали в різних умовах: і під кулями,  з ризиком наїхати  хати на міну або потрапити в засідку.

Іван Матяшевський, командир телефонного відділення: Це був АРС, ми тоді виїхали з Маріуполя, а машина була не далеко від Волновахи. Декілька куль потрапило в мотор, радіатор, на місці відремонтувати не могли і їхали своїм ходом, буксирували  і там ремонтували.

Івану 29 років. Народився в селі Шилівка Зіньківського району.  Каже, військовий – для нього не професія, а стиль життя. В Збройних Cилах служить вже більше 10 років. Нині військовий готується до чергової ротації.