Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Зимова відлига небезпечна для полтавців

Зимова відлига небезпечна для полтавців

Обережно - бурульки. Із підвищенням температури все більше полтавців прогулюються містом. Але чи безпечна снігова відлига для містян, дивіться далі у сюжеті.

Полтавка Вікторія Родічева перебуває на шостому місяці вагітності. Каже: цьогорічна сніжна зима змусила її понервувати.   Наприкінці грудня через нерозчищені тротуари від снігу жінка посковзнулася та впала на зупинці Браїлки.  А минулої неділі вже постраждали її мати  та 11-річна донька. Жінка говорить: бабуся з онукою  йшли по тротуару поруч із житловими будинками, в  бік Краєзнавчого музею.

Вікторія Родічева, полтавка: І почала падати велика брила, а так як у мене дитина з обмеженими можливостями, в неї ДЦП,звичайно вона не могла швидко відскочити кудись убік, врятувало по суті, швидка реакція моєї матері. Врятувало моїх рідних лише те, що вони йшли з обережністю і дивилися нагору.

Вікторія  каже: через удар снігової брили її матір травмувала плече. Та додає: до поліції не зверталась, але відповідальність за нещасний випадок  покладає на бездіяльність міської ради. За словами Вікторії, задля захисту полтавців від падіння снігу та бурульок місцева влада мала б скористатися досвідом європейських колег та встановити на дахи житлових будинків спеціальні обігріваючі елементи, завдяки яким сніг не перетворювався б у льодові брили на дахах.

Вікторія Родічева, полтавка: Це також дає змогу  зекономити на ремонту дахів. Тому що дахи будинків не розраховані на велику масу снігу. Вони просто не витримують і ми тоді що отримуємо: люди страждаєть, їх країни затоплює, тому що сніг починає танути. 

Ми запитали у полтавців, чи перевіряють комунальні служби дахи житлових будинків?

Дідусь: Ні, ніхто зараз не був, от на Хорольському живем то не було. 

Бабуся: Да у нас висят, там вообще такие сосульки над  этим домом что ужасно. Там вообще никто, никогда. У нас тут вообще на улице такой лед был, что никто не выходил, все дома сидели. Потому что никто, никогда тут не розчищает ничего.

Дідусь: Ніхто і лопатой не кинув. Ранше було хоч кучею всі, но розчищали, а цей год абсолютно ніхто нічого не трогав.

Дідусь: Не ограждено, все время на верх же не будеш подыматся - все время под ноги же смотриш. Так шо надо б краще, передайте Мамаю.

Чоловік: Деякі розчищають, деякі ні. В мене бідя будинку сосулька висить, ніхто його не чисте - ніхто на верх не залазить.

Чоловік: Это зависет от того как построены дома. В сарых конструкциях там эсть сверху надвесы, там больше сосулек нежели здесь.

У яких мікрорайонах міста комунальні підприємства перевірили наявність льодових брил на житлових будинках, ми не дізнались: заступник міського голови  Олексій Чепурко перебуває на кількаденних навчаннях. Не відповів і керівник виконкому управління житлово-комунального господарства  Сергій Сінельник.

Приймальна  керівника Управляння житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради - Сергія Сінельника

Секретар: Він зараз зайнятий.

Кореспондент: Коли до нього можна звернутись?

Секретар: Не можу сказати, в нього зараз нарада.

Секретар: Алло! Управління житлово-комунального господарства.

Кореспондент: Це знову журналіст Ольга.

Секретар: Сергій Володимирович виїхав, немає зараз.

Кореспондент: Коли він повернеться?

Секретар: Не знаю, він мені не говорить, від поїхав у виконком.

За  минулий рік від падіння снігових брил у центрі міста загинуло дві людини: жінка похилого віку та 21-річна дівчина. Обидві кримінальні справи закриті через відсутність складу злочину.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області: Оскільки в процесі проведення досудового розслідування слідчими не здобуто доказів, які б мали перспективу розгляду у суді. І доказів, які б дозволяли в порядку чинного законодавства пред’явити комусь підозру.