Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Закритий продуктовий ринок та блокпости: у Лубнах ліквідовують наслідки АЧС

Закритий продуктовий ринок та блокпости: у Лубнах ліквідовують наслідки АЧС

Ветеринарно-санітарні пости та заборона продажу продукції тваринного походження: у Лубнах намагаються не допустити поширення африканської чуми свиней. Якщо у районі  випадки хвороби фіксували й раніше, то Лубни неблагополучним пунктом стало уперше.

Все почалося із гибелі двох однорічних свиней у приватному господарстві. Аналізи підтвердили – тварини загинули через африканську чуму. Тиждень у місті тривають карантинні заходи. На в’їздах до Лубен стоять ветеринарно-санітарні пости, дизбар’єри. Фахівці Держпродспоживслужби обійшли 85 дворів у зоні захисту. У людей вилучили близько двох з половиною десятків свиней. Їх умертвили і спалили. Також у місті, окрім продажу свинини, заборонили торгівлю молокопродуктами, курячими яйцями та м’ясом, рибою та медом. На ринку цю звістку сприйняли нерадісно.

Голос: Чорним по білому написано «Африканська чума свиней, але не корів».

Всі мають виконувати інструкцію з профілактики та ліквідації захворювання на африканську чуму свиней, каже спеціаліст Держпродспоживслужби з Києва Дмитро Мороз. Інакше спалахи продовжуватимуться.

Дмитро Мороз, головний спеціаліст департаменту забезпечення харчових продуктів і ветеринарії Дерпродспоживслужби України: На одному дворі утримуються і корови, і птиця, і птиця несе яйця, і свині. І ці свині – існує високий ризик захворювання, вони можуть бути інфіковані, вони можуть бути вірусоносіями. І з цією всією продукцією вірус може потрапити на ринок.

Термообробка кормів, спецодяг та дезінфекція – так лубенці можуть убезпечити своє господарство від вірусу.

Дмитро Мороз, головний спеціаліст департаменту забезпечення харчових продуктів і ветеринарії Дерпродспоживслужби України: Єдиним шляхом ліквідації подолання цієї недуги є жорсткі карантинні заходи. Одним із таких заходів, звісно, є обмеження торгівлі продуктами, які становлять ризик для розповсюдження цього захворювання. Перш за все, це живими свинями і продукцією зі свиней.

Та лубенці без м’яса не залишаться. У магазинах продаватимуть продукцію, яка пройшла термічну обробку і це підтверджено документами. Також два підприємства у місті – «Лубним’ясо» та «Лубенський молочний завод» можуть продовжувати реалізацію своїх товарів. Вони у трьохкілометрову зону захисту не потрапили.

Василь Скороход, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у  Лубнах: Відстань складає 3 600 м та 3 950 м від джерела, де було виявлено захворювання свиней. Відповідно до цього реалізація продукції даних підприємств дозволяється реалізувати на території міста, країни, а також здійснювати експорт.

З початку цього року в Україні зафіксували приблизно 35 неблагополучних пунктів , де виявили африканську  чуму свиней.