Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Терендез – вірменське свято кохання та родючості провели у Полтаві

Терендез – вірменське свято кохання та родючості провели у Полтаві

Терендез – вірменське свято кохання та родючості провели у Полтаві. Містяни родом з Вірменії та з України разом проводжали зиму і зустрічали весну. Як це було – бачили наші журналісти.

Свято для молодих і закоханих.Головний атрибут – це вогнище. Взявшись за руки,  дорослі проходять навколо нього 7 символічних кіл. Після цього дозволяють молоді стрибати. 

Георг Оганізян, український вірменин: Перед тем, как ты прыгаешь, нужно загадать желание вместе со своей супругой или девушкой.

Для українських вірмен Терендез – це привід зустрітися разом,  згадати національні традиції та поспілкуватися рідною мовою.

Сергій Довтян, український вірменин: Не всех этих людей я вижу каждый день, например. С некоторыми я общаюсь, с некоторыми – нет. Но, поскольку мы все являемся представителями ДРУГОЙ национальности, то это дополнительный повод, чтобы мы опять друг друга увидели.

Родина Едуарда переїхала до України після землетрусу на батьківщині. Для хлопчика Полтава стала домівкою, каже він, і додає: свята вірмен – привід подружити останніх з українцями.

Едуард Шахназарян, український вірменин: Мне очень нравится, здесь у меня очень много друзей, несмотря на то, что я другой нации. Для них это не проблема, наоборот, им интересно.

17-річна Софія каже: Терендез – суто вірменська традиція, і українцям вона не потрібна.

Софія, українська вірменка: Вони ж не будуть ці традиції наслідувати. Зачем воно їм надо? Це вірменська традиція, нами вона народжена, нами і продовжиться.

Терендез – свято, яке в давнину язичники відзначали на межі зими та весни. Серед сучасників залишилося повір’я: якщо пара перестрибне через вогнище, не розчіплюючи рук, то родина буде міцною, а любов – вічною.