Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Через спалах вірусу африканської чуми на Лубенщині оголосили карантин

Через спалах вірусу африканської чуми на Лубенщині оголосили карантин

16-го лютого у господарстві жительки міста Лубни загинуло двоє свиней. Про це жінка повідомила Лубенській міській державній лікарні ветеринарної медицини, спеціалісти даного закладу відібрали біоматеріали на лабораторне дослідження. За їх результатами виявилося, що причиною гибелі тварин спричинив ДНК вірус африканської чуми свиней. Ще один такий випадок було зафіксовано наступного дня - 17 лютого в селі Тишки Лубенського району, де також експерти виявили вірус. Про це повідомляє Лубенське відділення поліції Полтавщини.

У зв’язку з цим, у місті та районі було проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та вирішено кваліфікувати дані події як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Визначено трьохкілометрову зону захисту, та двадцятикілометрову зону нагляду строком на 40 діб.

З метою обмеження руху транспортних засобів, попередження вивозу продуктів і сировини тваринницького походження на території міста а також на території села Тишки установлені охоронні ветеринарно-поліцейські пости. Встановлені попереджувальні знаки на об’їзд карантинної зони, порядок і контроль переміщення людей та транспорту через зону захисту.

Також поліцейськими, спільно із представниками ветеринарних служб та місцевими мас-медіа, щоденно проводяться рейди місцями стихійної торгівлі навколо центрального ринку та м’ясними павільйонами на ринку, де реалізується продукція тваринного походження.