Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Бджолярі бідкаються про зменшення посівних площ медоносних рослин

Бджолярі бідкаються про зменшення посівних площ медоносних рослин

Невирішеною на  Полтавщині залишається проблема збіднілої медоносної бази. Для цього варто збільшувати площі посівів культурних медоносів. З них найбільше перспективні для бджільництва гречка, еспарцет та інші. Керівник обласної спілки пасічників Наталія Сенчук говорить: наразі багато ріпаку та соняшнику. Вони переважно гібридні.

НаталіяСенчук, керівник Полтавськоїобласної ГО «Спілка пасічників»: Тваринництва майже немає. Земля вся у приватних руках. Люди використовують землю там, де вони можуть найшвидше отримати якийсь прибуток. А якщо брати багаторічні трави: еспарцет, люцерна, конюшина  - це ж, звичайно, цю рослину треба використовувати не тільки на насіння, а й віддавати тваринам. Кому її віддавать? Тому вони і висівають або ріпаки, соя, пшениця, кукурудза. І, на превеликий жаль, все генномодифіковано.

Віктор Ткаченко, пасічник (с. Копили): У нас раньше на Полтавщині було до 28 сортів разного меду. А зараз, може, як в десяток ми вложимося. Тому що немає посівної отої. Немає, як раньше  сіяли, гречку, фацелії поля сіяли, допустім, коріандри. Щас уже, як вам сказати, зійшло все на мінімум.