Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

АЧС – надзвичайна ситуація, яка найбільш дошкуляє Полтавщині

АЧС – надзвичайна ситуація, яка найбільш дошкуляє Полтавщині

90% небезпечних подій, що стаються, спричинені діяльністю людини. Реагувати на них правильно та оперативно ліквідовувати наслідки цих подій вчать у Полтаві. Два дні триватимуть навчально-методичні збори для керівників структурних підрозділів, пов’язаних із цивільним захистом.

У світі щодня виникають небезпечні події, але не всі їх кваліфікують  як надзвичайні ситуації, каже викладач навчально-методичного центру Віктор Пиляй.

Віктор Пиляй, викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області: Для того, щоб визначити взагалі, яка подія відноситься за своїми критеріями до надзвичайних ситуацій. Є такий показник, як порогове значення. Пороговим значенням класифікаційної ознаки надзвичайної ситуації є її кількісна характеристика, яка спричинена небезпечною подією або її наслідками.

Якщо ж подію кваліфікували як надзвичайну ситуацію, то над її ліквідацією працюють фахівці з питань цивільного захисту, учасники комісій з техногенно-екологічної безпеки, інші уповноважені особи. У Новосанжарському районі допомагати у подібних ситуаціях зголосилися громадські організації козаків та учасників бойових дій. Це прописано в їхніх статутах.

Сергій Бульбаха, голова Новосанжарської РДА: На випадок, наприклад, масштабних пожеж в територіальній ланці долучаються  не тільки фахівці, прописані з підприємств та організацій, рятувальники, пожежники, а ще й долучаються добровольці з цих громадських організацій.

Тим часом ще одне актуальне питання цивільного захисту - організація цієї роботи в новостворених об’єднаних громадах.

Віктор Стеблянко, начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА: Комісія повинна створюватися. Питання резервного фонду теж повинно розглядатися, він теж повинен бути.

Нині на Полтавщині найбільш гострою є епізоотична ситуація. Якщо за увесь минулий рік на території області сталося десять спалахів африканської чуми свиней, то стільки з випадків цієї хвороби зафіксували за два місяці 17-го.

Віктор Стеблянко, начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА: Ситуація погіршилася після того, як у кінці минулого року ця хвороба поширилася на дику фауну. Тобто, на диких свиней. Люди в полі збирали кукурудзу і таким чином поширювалася хвороба на територію нашої області.

Однак остаточно невідомо, як хвороба потрапила на територію України. А от борються із її розповсюдженням за всіма правилами, каже Віктор Стеблянко. Також у підрозділах цивільного захисту готуються до боротьби зі ще однією вірусною інфекцією, яка може потрапити до Полтавщини, - пташиним грипом.