Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

На медичному ралі побувала полтавська бригада екстреної медичної допомоги

На медичному ралі побувала полтавська бригада екстреної медичної допомоги

 «Мовчазний суддя», «Оскар-рятівник» та досвід. Полтавська бригада екстреної медичної допомоги побувала на ІІ Всеукраїнському зимовому чемпіонаті з міжнародною участю у місті Кременець, що на Тернопільщині. Які завдання виконували наші медики, дізнавалися Лілія Пархоменко та Павло Бардиш.

«Кременецькі медичні ралі-2017» тривали 2 дні. Головне завдання змагань – врятувати життя людей у різних ситуаціях: при обмороженні, зупинці серця, вогнепальному пораненні тощо. За словами лікаря виїзної бригади Марини Сребродольської, одна із найважчих ситуацій - інсценізація автомобільної аварії, де серед потерпілих є дитина.

Марина Сребродольська, лікар виїзної бригади: Треба було бригаді розділитися, залучити працівників поліції, які там знаходилися, вони теж приймали участь у змаганнях. І частина команди займається дорослим пацієнтом, постраждалим, а друга частина займається цією маленькою дитиною. Треба було їх витягти з автомобіля, транспортувати до санітарної машини і там уже надавати допомогу.

Участь у «медичних ралі» полтавські медики беруть традиційно. Вони отримують новий досвід й аналізують власну роботу.

Юрій Безрядін, заст. гол. лікаря обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф: Це була моя робота як керівника, було таке завдання – зняти всі конкурси для того, щоб аналізувати потім можливі помилки, позитивні моменти, показати колегам.

У складі кожної групи-учасниці – лікар швидкої, фельдшер та водій. Організатори приділяли увагу роботі у команді та фізичній витривалості медпрацівників, говорить фельдшер виїзної бригади В’ячеслав Шийка.

В’ячеслав Шийка, фельдшер виїзної бригади: Дуже важко і фізично, і психологічно. Тому що над тобою стоїть купа людей, всі на тебе дивляться, всі тебе контролюють, оцінюють, це трошечки морально тисне.

У Полтаві для медиків є спеціальний клас, у якому вони удосконалюють навички. Саме тут і готувалися до конкурсу.

Марина Сребродольська, лікар виїзної бригади: Приходили в свій вільний час, займалися тут, в нашому центрі практичному, брали манекени, брали статистів із числа наших колег і так готувалися згідно протоколів надання медичної допомоги.

У чемпіонаті взяли участь не лише українські медики, а й литовці та поляки. Вони і зайняли призові місця. Наша команда привезла у Полтаву символ змагань – Оскара-рятувальника, а також Кубок за перемогу у конкурсі «Мовчазний суддя».

Юрій Безрядін, заст. гол. лікаря обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф: Це був реанімаційний конкурс, де потрібна злагоджена робота всієї команди, тобто і водія, і фельдшера, і лікаря, людині, у якої сталася зупинка серця.

Такі всеукраїнські змагання для медиків екстреної допомоги проводять щорічно. Нагадаємо, цей зимовий чемпіонат – другий. Перший відбувся у 2016 році у Львові.