Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Виставку «Мудрість у корінні» презентували в обласній бібліотеці Котляревського

Виставку «Мудрість у корінні» презентували в обласній бібліотеці Котляревського

Етнічний колорит Вірменії і любов до неї – все це лягло в основу виставки молодої художниці Христини Зограбян. Експозицію полотен «Мудрість у корінні» дівчина представила в обласній бібліотеці Котляревського. Роботи бачили наші журналісти.

Христина Зограбян  - вірменка за походженням,  проживає на  Полтавщині. Дівчина розповідає: пише картини майже п’ять років. Почала малювати, коли поїхала навчатися до Харкова. Каже: сум за рідними дав поштовх для творчості.

Христина Зограбян, художниця: Момент, коли життя одне, коли ти живеш сам. Ну, якась туга за рідними.  За селом своїм дуже сумувала, за сім’єю.

На своїх картинах Христина зображає переважно людей. Говорить: вірменські мотиви мимоволі виражає на полотні.

Христина Зограбян, художниця: От люди дивлять на очі от, наприклад,  «Мудрість коріння» чи на іншу картину, і  кажуть: от знаєш, тут от очі твої вірменські. Я сиджу і кажу: «У мене не було такої цілі от саме вірменські очі намалювати».

Подруга художниці – Діана каже: у роботах Христина передає себе. І додає: вона вміє розкривати людей.

Діана Каландарішвілі, подруга художниці: На три дня рождении Кристина рисует мои картины. Я в них вижу то, что иногда сама не замечаю за собой, а она это открывает. Поэтому у нее есть особенная способность - видит людей

Карина Пивоварська - представниця вірменської спільноти. Каже: полотна розповідають про красу і важку долю її народу.

Карина Пивоварська, відвідувачка виставки:  Про ті коріння, які із рідно землі, і проростають в  інших землях. Тобто, гранат – це символ народу, єднання. Це національний символ і кохання, і єднання.

Христина Зограбян розповідає, що у ній поєдналося коріння двох народів – українського та вірменського. Але на Закавказзі жодного разу не була. Дівчина каже: залюблена у їхні танці.

Христина Зограбян, художниця: Ці руки, ця постава якась. Але ніколи я не можу от я старе брати і нове творити.

Представниця вірменської спілки Миколаївщини Алла Поліщук знає Христину кілька років. Тож приїхала підтримати її на презентації.

Алла Поліщук, заступник голови Спілки вірмен України Миколаївської області: Привезли отакий подарунок. Його зробили власноруч. «Полтава-Миколаїв». Ніякі дороги нас не розділяють. І ми її хочемо сьогодні привітати, щоб вона знала, що у неї є друзі у Миколаєві.

Усі охочі можуть переглянути виставку Христини Зограбян «Мудрість у коріннях» в обласній бібліотеці імені Котляревського до 14 березня.