Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Патрульна поліція Полтави підбиває підсумки роботи за рік існування

Патрульна поліція Полтави підбиває підсумки роботи за рік існування

Майже 93 тисячі виконаних завдань та 500 скарг від громадян. Як минає перший рік роботи патрульної поліції у Полтаві – дізнавалися мої колеги Лілія Пархоменко та Євген Ковальчук.

Богдан Дячук – лейтенант поліції. Зараз займається аналітичною діяльністю в управлінні, але до цього патрулював місто протягом восьми місяців. Говорить: головне для правоохоронця – тримати себе в руках у будь-яких ситуаціях.

Богдан Дячук, лейтенант поліції, інспектор роти №3 батальйону УПП м. Полтава: Не йти на провокації, бути завжди спокійним, лаконічним, вислуховувати всі сторони конфлікту. Безліч людей трапляється, які ведуть себе неадекватно. До всіх треба знайти підхід.

За рік роботи підрозділу патрульної поліції працівники виконали майже 93 тисячі завдань. Це на 50% більше, ніж у попередні роки.

Віталій Мельничук, начальник Управління патрульної поліції м. Полтава: Я це пов'язую не тільки з роботою патрульної поліції, а й із впровадженням Головного Управління такої організації як кол-центри. Абсолютно 100% повідомлень реєструються і на всі виклики прибуває поліція.

Пані Алла – адвокат, тому, каже, із патрульними часто спілкується під час роботи.

Алла, адвокат: Єсть дуже великі професіонали серед них. Є такі, які можливо не зовсім професіонально працюють, але вони намагаються навчитись. Взагалі у мене від них позитивні враження.

За словами заступника начальника Управління патрульної поліції міста Євгена Яковенка,  полтавські поліцейські за рік отримали  більше, ніж 500 скарг від громадян.

Євген Яковенко, заступник начальника Управління патрульної поліції м. Полтава: В большинстве случаев эти жалобы связаны с незнанием людей полных функциональных обязанностей, которыми должен заниматься сотрудник патрульной полиции. Помимо этого есть жалобы на составление патрульными админматериалов. Жалобы, которые обьективны, сотрудники притягиваются к дисциплинарной ответственности.

Полтавка Олена каже: із появою нових патрульних стало спокійніше.

Олена, полтавка: Нас все устраивает, лучше, чем было. У нас на Лидова было два случая, то мы вызывали, не мы конкретно, а соседи наши, то приезжали вовремя, молодцы, справились.

За рік при виконанні службових обов'язків 17 поліцейських отримали різні види травм, проте серйозних ушкоджень не було, розповідає начальник Управління патрульної поліції міста Віталій Мельничук. Серед працівників патрульної поліції у місті – більше, ніж півсотні жінок. Вони – повноцінна частина колективу, каже лейтенант поліції Богдан Дячук.

Богдан Дячук, лейтенант поліції, інспектор роти №3 батальйону УПП м. Полтава: Навіть в нашому батальйоні в Управлінні є дівчата, які краще стріляють, краще водять автомобіль. Абсолютно інший у них підхід на сімейних сварках.

Полтавці до роботи патрульної поліції ставляться по-різному.

Голос:  Я з поліцією не сталкувалась, не можу адекватно оцінити її роботу.

Голос:  Була в мене така аварія вроді, приїхали бистро. При тому ввічливі.

Голос:  Ні, я не стикався. Хабарі не беруть, знаю точно.

Голос: Они к нам не цепляются, а мы к ним. Нормально, наверное.

Голос:  Ну вроді нормально. Канєшно, багато машин б'ють, це погано. Ну якось може спокійніше стало, більше патрульних їздить.

Нагадаю, нова патрульна поліція з'явилась у Полтаві 5 березня минулого року. Тоді до лав правоохоронців набрали 251 працівника.