Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На Полтавщині біля залізничної колії знайшли склад боєприпасів

На Полтавщині біля залізничної колії знайшли склад боєприпасів

Смертельна загроза за 30 метрів від залізниці. На Полтавщині біля села Лутовинівка Козельщинського району поряд із залізничною колією в лісопосадці виявили  небезпечний арсенал. Серед нього -  17 реактивних снарядів до мінометів залпового вогню БМ-13, більш відомих, як «Катюші» та інші вибуховонебезпечні предмети часів Другої світової війни. 

Максим Шоломович, заступник начальника групи піротехнічних робіт: По прибуттю на місце оглядом було 3 боєприпаси калібром 132 міліметри до системи залпового вогню «Катюша» часів другої світової війни. Під час робіт додатково було виявлено ще боєприпаси загальною кількістю 26 одиниць. З них 17 реактивних снарядів до системи залпового вогню «Катюша». Знахідка є небезпечною, оскільки снаряди до залпового вогню «Катюша» були знайдені в повному бойовому спорядженні. Тобто, двигун, бойовий заряд повністю робочий. 

Якби снаряди вибухнули, то зона ураження становила б  800 метрів в діаметрі. Піротехніки небезпечну знахідку повантажили на автомобіль, вивезли у безпечне місце і підірвали.