Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Житель Полтави створив сонячну електростанцію

Житель Полтави створив сонячну електростанцію

Власна електростанція! Житель Полтави створив установку, яка використовує енергію сонця і перетворює її в електрику та тепло.  Скільки коштує і за який час вона окупиться  -  дізнавалися  наші журналісти.

Олександр Андрусенко - переселенець із Криму. Після анексії, у 2014-му році, він зі своєю сім’єю переїхав до Полтави. Тут, у передмісті купив будинок.  Щоб не лише отримувати допомогу від держави, а й самому їй допомагати, чоловік у себе на подвір’ї власноруч встановив сонячну електростанцію.

 Олександр розповідає: з дитинства захопився  енергетикою. В 12-ть років створив зі старих радянських радіодеталей невелику сонячну установку.

Олександр Андрусенко, встановив сонячну електростанцію: Все делалось своими руками. У меня появилась возможность приобрести б/ушные  американские  солнечные элементы, которые были спаяны и засунуты в корпус. И так была запущенна первая моя электростанция.

Її чоловік залишив у Криму.  У  Полтаві зібрав і встановив нову, яка більше двох років обігріває будинок. Олександр не тільки використовує, а й продає енергію сонця.  Його електростанція 10-ти кіловатна.

Олександр Андрусенко, встановив сонячну електростанцію: Все думают, что поставил солнечные батареи, и тебе хватает полностью. С марта по октябрь, когда солнца больше, когда оно выше над горизонтом  - вы зарабатываете, а все остальное время вы тратите. Людям, которым удалось построить 20-ти - 30-ти киловаттные станции, они могут выйти полностью в ноль.

За законом, цю енергію в нього можуть купувати за «Зеленим тарифом». Для встановлення колектора, розповідає Олександр,   потрібно укласти угоду з «Обленерго»: треба мати дозвіл на достатньо максимальну потужність. Після цього потрібно купити спеціальний лічильник та пристрій передачі даних, щоб  «Обленерго» могло зчитувати їх. Останній етап підготовки  документів - це оформлення надійного заземлення.

Окупність такої станції  до 7-ми років, каже Олександр. Чим потужніша вона, тим швидше окупиться. 20-ти або 30-ти кіловатна – за п’ять років. Ціна 10-ти кіловатної  з установкою 12-ть тисяч доларів, без неї 10-ть.

Олександр Андрусенко, встановив сонячну електростанцію: За 2016 год количество частных электростанций в Украине, то есть в домохозяйстве, я не имею ввиду большие поля, которые промышленные, а именно частных, увеличилось в четыре раза. На данный момент их 1125-ть.  За подсчетами тех же НКРЭ, люди взяли и вложили 20 миллионов собственных денег, это долларов, не гривен.

В Полтаві близько п’яти таких приватних сонячних станцій.