Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

24 полтавські родини отримали торік пільгові кредити на житло

24 полтавські родини отримали торік пільгові кредити на житло

Двадцять чотири молоді родини торік на Полтавщині отримали пільгові кредити на будівництво чи придбання житла. Найактивніше цією можливістю скористалися у Кременчуці та Полтаві.                                                                         

Термін повернення кредиту – до тридцяти років. Його надають у рамках обласної програми забезпечення молоді житлом. Пільговим кредитуванням можуть скористатися чоловіки та жінки, які не перебувають у шлюбі, та сім'ї. Проте вони мають бути не старше тридцяти п'яти років. Також кредит надають неповним родинам із неповнолітніми дітьми.

Олександр Панков, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації: Сім’ї, які мають дітей, звільняються від сплати відсотків. Сім’ї, що мають двох дітей, погашаються 25% кредитів і сім’ї, які мають більше трьох дітей погашається 50%.

Із вісімнадцяти мільйонів гривень, необхідних на житло для двадцяти чотирьох родин, майже два мільйони - власні кошти позичальників. Їхній внесок має бути не менше 6%. Першочергово пільгові кредити надають учасникам АТО. Торік їх було семеро: двоє із Полтави та п'ятеро з Кременчука.

Олена Алєксєєва, директор Полтавського регіонального управління «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву»: Цена квадратного метра на сегодняшний день в Кременчуге 8 600 для молодых семей. Я думаю, что в области таких цен нет в Полтавском районе даже или где-либо еще. 30 тысяч грн. – 6% взноса для молодой семьи. В месяц он платит  1 000 грн. двухкомнатная квартира. Я думаю, что это актуально.

У 2017 році на пільгове молодіжне кредитування в обласному бюджеті передбачено п'ятсот чотири тисячі гривень. У скарбниці Кременчука - понад три мільйони та 155 тисяч гривень в бюджеті Терешківської сільської ради Полтавського району.