Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Уперше всім студентам, щоб стати магістрами з права, потрібно здати тести

Уперше всім студентам, щоб стати магістрами з права, потрібно здати тести

Знову тестування. Студенти-правознавці, які хочуть вступити на магістратуру, здаватимуть іспити у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання. Торік ця процедура була експериментальною у кількох вишах. З 2017-го вона стала обов’язковою.

У якості експерименту торік тестування пройшли і студенти Полтавського юридичного інституту. Для Петра Ноги випробування стало успішним. За його результатами він опинився у двадцятці тих, хто навчається на бюджеті.

Петро Нога, студент 5-го курсу: Я вважаю, що процедура ЗНО є, по-перше, дієвою. Вона відсіює осіб, які заради диплому навчалися. Єдиний недолік, який я хотів би зазначити – це те, що ЗНО відбувалося протягом одного дня. Тобто чотири години ми перебували в будівлі і складали 3 предмети.

Нині хлопець опановує медичне право та планує продовжити навчання в аспірантурі. Маючи досвід складання тестів та іспитів у класичному вигляді, студент Андрій Скрипник надає перевагу першому варіанту.

Андрій Скрипник, студент 5-го курсу: Відсутній суб’єктивний фактор, який, на жаль, наявний в класичних іспитах. І це я відчув в тому числі і на власному досвіді. На жаль, коли певні відносини, які не входять у формат «екзаменатор-абітурієнт», вони певним чином впливали на оцінювання.

Хлопці кажуть: про експеримент дізналися незадовго до тестування. З цим пов’язують і те, що питання не були надважкими. Хоча, на їхню думку, для тих, хто вчиться посередньо, лише підготовки до тестів – замало.

Олександр Лемешко, заст. директора Полтавського юридичного інституту: Вона дійсно дозволяє відібрати найкращих. По друге, унеможливлює будь-які зловживання. Тому що процес тестування абсолютно прозорий.

Організовувати вступні випробування за технологією ЗНО для тих, хто хоче отримати ступінь магістра по напряму правознавство, будуть центри оцінювання якості освіти. У Полтаві цим займатиметься харківське відділення.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти: Клопоти полягають у тому що це буде липень місяць. Це технічні питання власне. Але ми вже сьогодні думаємо про те, де нам взяти, скажімо тільки по місту Харків майже 20 пунктів тестування. Майже 20 шкіл і більше 600-700 педагогів, яких у липні місяці треба буде знайти.

Розроблятимуть тести і оцінюватимуть відповіді учасники спеціальних фахових груп. Зокрема, з Мін’юсту та академії наук.