Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Полтавські жінки керують переважно селами

Полтавські жінки керують переважно селами

Полтавські жінки керують переважно селами. Міста очолюють виключно чоловіки. Про це свідчить статистика. Докладніше ситуацію вивчала наша знімальна група.

Серед голів рад усіх рівнів жінки найчастіше очолюють органи місцевого самоврядування у сільській місцевості. Жодної керівника-жінки сільської ради немає тільки у Хорольському та Карлівському районах. Із двадцяти п’яти районів Полтавщини приблизно однакова кількість представників обох статей на цих керівних посадах у семи. Тетяна Литвин із Гожулів Полтавського району каже: жінки залишаються поряд із ріднею та опікуються проблемами рідного краю.

Тетяна Литвин, Гожулівський сільський голова Полтавського району: У мене на моїй території, як і сільський голова, тобто я, - жінка, як і директор будинку культури – жінка і мій колектив жіночий. Бо ми ближче до людей. Ми встаємо із зорькою. Ми всіх бачимо своїх людей. Всі вирішуєш проблеми. Пока доходиш до свого робочого місця.

Та все одно серед сільських голів жінок менше, ніж очільників чоловіків – їх лише третина. У шести містах обласного значення керують виключно чоловіки, хоча серед претендентів на ці посади були і представниці протилежної статі. У містах районного значення також серед очільників органів місцевого самоврядування – жодної жінки. Депутат Людмила Овчаренко вважає, щоб баланс все ж повинен бути.

Людмила Овчаренко, депутат Полтавської обласної ради: Дуже часто під час обговорень чоловіки задають один вектор і його обговорюють. Жінка може побачити зовсім іншу сторону питання. Особливо якщо це стосується соціального захисту населення, захисту жінок, прав дітей, соціально незахищених верств населення.

Із двадцяти п’яти районів жінок керівниками рад обрали лише у трьох. А це 12%. У Полтавській обласній раді керівні посади обіймають чоловіки. Серед депутатів жінок приблизно 11%.

Тетяна Микуця, депутат Полтавської обласної ради: Я думаю, що перше за все, чому так складається – тому що жінки самі не прийняли для себе цього рішення. Бо в селі якщо бачить шось, вона пішла і зробила. У принципі не має значення, де людина живе. У містах, може, жінки мають більше місць, де себе можна в інших галузях реалізувати. А в малих населених пунктах, може, це єдине місце, де вона себе бачить і робить.

Нагадаю,  всі народні депутати від Полтавщини – чоловіки.