Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Полтавець змайстрував сонячно-повітряний колектор

Полтавець змайстрував сонячно-повітряний колектор

Обігріти будь-яке приміщення – будинок, офіс, гараж чи квартиру можна без використання електрики, газу чи альтернативних видів палива. Сонячно-повітряний колектор можна зробити вручну. Що для цього потрібно  і як він працює – дивіться у нашому сюжеті.

Сонячно-повітряний колектор - хороший спосіб зекономити енергоресурси. За словами Віталія Майбороди такий прилад може зробити кожен. Матеріал обійшовся винахіднику у 500 гривень.

Віталій Майборода, винахідник: Металева пластина, яка викрашена в чорний колір і зробити треба такий короб, який закритий або склом, або полікарбонатом, от в кого що єсть і пристрій практично готовий до роботи. Якщо у вас кімната площею до 20 кв. м, тобто цей пристрій повинен бути трошки більшого розміру. Або чотири таких невеличких, або один зробити (1х2), шоб було 2 кв.м.

У звичайний теплий день при (+10-ти) градусах, колектор видає  до ( 50-ти з позначкою +). Щоб прилад запрацював, його необхідно встановити на бокову стіну будівлі  у вертикальному положенні.

Віталій Майборода, винахідник:Тобто,  його можна поставити на стіну ось цього будинку. Треба просвердлити отвір, через який тепле повітря буде поступати в кімнату цього будинку. Таким чином ми будемо обігрівати приміщення за рахунок сонячної енергії, ну в таку погоду, як сьогодні наприклад. Також ми провіряли роботу такого колектора, коли температура була (-15) морозу. Колектор на виході видає більше 50-ти градусів тепла. Колектор працює декілька хвилин, на виході ми маємо температуру біля 50-ти градусів Цельсія.

Колектор підійде особливо для дачних будинків, які господарі залишають на зиму без опалення. Чисте, свіже та підігріте повітря, що  потраплятиме у кімнату, запобіжить появі неприємного запаху та сирості. А додаткова  система вентиляції, яку пан Віталій встановив у себе на дачі, довше утримує тепле повітря.

Віталій Майборода, винахідник: Для того, щоб краще циркулювало це повітря тепле по кімнаті, встановлено два вентилятора, кулера, які всього споживають 1вт потужності електроенергії. Для того, щоб їх запускати, можна використовувати невеликого розміру сонячну панель. Тобто,  сонячна панель буде подавати живлення на ці вентилятори, і ці вентилятори циркулюють тепле повітря безпосередньо по всій кімнаті.

За словами винахідника, замінити металеву пластину у колекторі можна алюмінієвими бляшанкама.  Їх бажано пофарбувати в чорний колір. Для приладу розміром (2х1,5 м  кв) їх знадобиться близько ста.