Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Туберкульоз на Полтавщині під контролем

Туберкульоз на Полтавщині під контролем

На Полтавщині ситуація із захворюваністю на туберкульоз залишається стабільною. Щороку в області виявляють близько восьмисот хворих. Загалом в Україні за останні роки зросла захворюваність на мультирезистентні форми туберкульозу - стійкі до медпрепаратів. Докладніше про ситуацію в області дивіться далі.

Полтавець Олександр підозрює, що захворів на туберкульоз – він постійно кашляє і має харкотиння. Біля кабінету лікаря чоловік чекає результатів  аналізів.  Де підхопив недугу, не знає.

Олександр Калініченко, полтавець: Працював на ЖБІ. Бетон, пил. Може, воно і дало.

Щорічно на Полтавщині виявляють близько восьмиста хворих на туберкульоз. Найбільш небезпечною його формою є мультирезистентна. Хворих на стійкий до антибіотиків туберкульоз лікують  два роки. Іноді пацієнти за власною волею припиняють лікування. У той час, коли збудник туберкульозу стає ще стійкішим до медичних препаратів.

Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру: Це хворі, які мають туберкульозну паличку, яка не відчутна до багатьох туберкульозних препаратів. Тому схеми лікування у них дорого вартісні, довготривалі. Такі хворі мають лікуватися до 20 місяців.

Пацієнти, які вже не заразні для довколишніх, перебувають вдома. У диспансер приходять приймати таблетки та робити ін’єкції. Препарати хворим на сухоти розносять і співробітники Червоного Хреста. Серед пацієнтів, які вперше захворіли на туберкульоз, чимало представників соціально незахищених верств населення.

Михайло Ільченко, завідувач диспансерного відділу Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру: В Полтаві в минулому році захворіла вперше 141 людина. Відсотків 75 – люди, які офіційно не працюють.31 людина – люди, або ВІЛ-інфіковані, або наркомани, або ті, хто вживав спиртні напої, або з групи ризику.

А от епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекцією в області залишається напруженою – за рік близько чотирьохсот з половиною хворих. Говорить головний  лікар  обласного Центру боротьби зі СНІДом Оксана Даниленко.

Оксана Даниленко, головний лікар  Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом: Для нас принциповим є введення цих людей до диспансерного нагляду. Мета наша – призначення антивірусної терапії, тобто та терапія, яка подолає вірус в організмі, яка дозволить людині зберегти життя, а суспільству вберегтись в подальшому від ВІЛ-інфекції

Вберегтись від ВІЛ-інфекції допомагають і на базі профілактичного громадського центру для підлітків «Lighthouse». Там проводять тестування молоді.Відтак минулого року  в трьох полтавських закладах освіти  протестували 149 підлітків.

Віктор Шилов, керівник профілактичного громадського центру для підлітків БО «Світло надії»:З приводу вторинної профілактики – це допоможе забезпечити ефективну, гарну роботу з тими категоріями населення підліткового та молодіжного осередку, котрі потребують специфічних послуг, які не завжди можна отримати в закладах освіти внаслідок браку часу, спеціалістів…