Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У Полтаві поклали квіти до пам’ятників Борису Мартосу та Симону Петлюрі

У Полтаві поклали квіти до пам’ятників Борису Мартосу та Симону Петлюрі

У Полтаві поклали квіти до пам’ятників українським державним політичним  діячам  Борису Мартосу та Симону Петлюрі. Вшанували память видатних людей з нагоди  100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років.  Долучилися і журналісти ПТН.

Полтавські студенти вважають:українська  війна за правду і свободу  триває і нині. Вони пам’ятають історію та шанують поборників незалежності. Серед них – наші земляки  голова Ради Міністрів УНР Борис Мартос  та державний, військовий і політичний діяч Симон Петлюра.

Максим Негодяєв, студент Полтавського аграрного коледжу:В цей день в Києві було прийнято УЦР. Після всеукраїнського національного конгресу Україна проголосила незалежність. Первим своїм універсалом УЦР поставила за свою політичну мету визнання України незалежної. Я зробив давно висновки такі, що Україна в усі віки боролася і продовжує боротися.

Олександр Нікологорський, студент ПУЕТ:Завдяки революції українці більш єднаються. В них просипається такий патріотизм, національний дух, вони готові зробити все і,навіть, переступити через всі перешкоди на своєму шляху.Мартос Борис Миколайович, він був гарний політичний діяч. Він був міністром фінансів УНР і я думаю, що  з таких людей можна брати приклад.

Проводять паралелі між  подіями минулого і теперішнього в Україні - викладачі та працівники обласної бібліотеки, які завітали на покладання.

Олександр Литвин, кандидат економічних наук, доцент ПДАА: Нам потрібна єдність, нам потрібен мир, спокій, нам потрібні розумні, продумані рішення для того, щоб ми не повторили помилок, які були зроблені 100 років тому.

Лариса Шибітченко, завідувач інформації з питань культури і мистецтва ПОУНБ ім. І. П. Котляревського: Якщо люди борються, якщо вони хочуть щось змінити на краще. То це завжди важливо, і завжди потрібно.

17-го березня 1917-го року в Києві створили Українську Центральну Раду -  представницький орган політичних і громадських організацій міста. А вже 20-го обрали її керівний склад на чолі з істориком Михайлом Грушевським. Протягом цього року  підписали три універсали. Останній став поштовхом до жовтневого перевороту, що стався в Петрограді. Тимчасовий уряд Росії був повалений більшовиками.