Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Дітей сонця та дощу на Полтавщині навчають за німецькою методикою

Дітей сонця та дощу на Полтавщині навчають за німецькою методикою

Особливу малечу на Полтавщині тепер виховують за німецькою методикою. Полтавський навчально-реабілітаційний центр одним із перших закладів в Україні взяв участь у всесвітньому психологічному експерименті по роботі з дітьми-аутистами та із синдромом Дауна. Більше про це – далі в сюжеті.

Вміти «бути тут і зараз» – основа сучасного методу виховання таких дітей. Тому їх вчать усвідомлювати себе у конкретному місці в конкретний проміжок часу. Це пришвидшує та полегшує їхню соціалізацію.

Юлія Кондратенко, заст. директора Полтавського навчально-реабілітаційного центру: У нас є структурування занять, де  на табличці ми викладаємо послідовність вправ, які дитина буде виконувати на занятті. Таким чином, коли дитина виконує завдання, карточки по черзі знімаються. Таким чином у дитини з аутичними розладами формується розуміння того, де буде початок і коли буде кінець. 

Також для дітей розробили спеціальні сенсорні програми. Кожен малюк чи учень тепер виконує низку вправ, адаптованих саме під його порушення.

Юлія Кондратенко, заст. директора Полтавського навчально-реабілітаційного центру: Працюють не лише одні вихователі. Працює логопед, працює дефектолог, працює психолог. Тобто, підібрана ціла команда, які працюють з цією дитиною. 

Мама 3-річного Миколки Катерина каже: нова система навчання діє – нещодавно її дитина почала розмовляти.

Катерина Жаркова, мама особливої дитини: Я вижу результаты. У нас и речь стала гораздо лучше. Я замечаю, что постепенно появляються у него какие-то уже слова.

Про поліпшення стану своїх дітей говорять і інші батьки:

Віталій Биковець, тато особливої дитини: Наша Катя начала повторять. До того она была очень закрытым ребёнком и тяжело было что-то от неё добиться, чтобы она сказала то, что нужно.

Марина, мама особливої дитини: Я понимаю уже, что она от меня хочет, и то, что я от неё хочу. Это очень большой прогресс.

Сучасна методика розвитку дітей-аутистів та із синдромом Дауна  – новинка для України. Полтавський навчально-реабілітаційний центр одним із перших закладів в країні перейняв її у Європи. Ще кілька місяців тому малюків тут виховували без чіткої програми.

Любов Січкар, директор Полтавського навчально-реабілітаційного центру:  Ми навчилися, як правильно працювати з такими дітьми. Якщо раніше ми стукали в різні двері і не розуміли, що нам потрібно робити, то зараз ми маємо чітку лінію, що робити.

Європейську програму психологічної роботи з аутистами впроваджують у 5-ох областях України. У Полтавській нею охоплено 152 дитини.