Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Більшість депутатів Полтавської облради проігнорували позачергову сесію

Більшість депутатів Полтавської облради проігнорували позачергову сесію

Більшість депутатів Полтавської обласної ради проігнорували засідання позачергової сесії. Тому зібрання закінчилося, навіть не розпочавшись. У порядку денному було лише одне питання, яке стосувалося економічної блокади тимчасово окупованих територій.

Звернення щодо мирного врегулювання суспільно-політичної ситуації, яка склалася в Україні, подали депутати Анатолій Ханко, Сергій Соловей та Петро Ворона. Його мали направити Президенту України, до Верховної Ради та КабМіну. Привід – розгін минулого тижня учасників торговельної блокади на станції «Кривий ТорЕць». З цим пов’язана низка вимог зазначених у зверненні.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради: Відставка Авакова, відставка Грицака з СБУ. Покарати винних. Там і Амброськін, потім взагалі заборона торгівлі, як  з РФ, так і з ОРДЛО. Починаючи від товарів. Тому шо ми туди безкоштовно енергетику постачаємо, газ постачаємо.

На 10 годину, коли мало початися засідання, у залі зареєструвалися два десятки депутатів. Майже півгодини очікування бажаного результату не принесли. Тридцять депутатів із вісімдесяти чотирьох – все одно недостатня кількість для кворуму.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Не відкривши, ми закриваємо наше засідання. Сесія не відбулася.

На минулій сесії депутати підтримали подібне звернення про торговельну блокаду. Але з того часу відбулася ще одна зміна – РНБО прийняла рішення про призупинення транспортного сполучення з ОРДЛО.

Сергій Соловей, депутат Полтавської обласної ради: Першою вимогою нашого звернення і блокади – це має бути негайне звільнення полонених. То у державному рішенні на перший план ставиться повернення під юрисдикцію України підприємств, які знаходяться на окупованих територіях. А після цього блокада начебто має бути скасована. До речі, цікавий факт. Учора з’явилася постанова Кабміну, де на 17 сторінках перелічені виключення з цієї блокади.

На засідання позачергової сесії не з’явилися депутати від «Відродження», Радикальної та Аграрної партій, більшість зі складу БПП «Солідарність», «Рідного міста», «Опозиційного блоку» та «Батьківщини». Анатолій Ханко каже: у квітні на наступному засіданні сесії це питання пропонуватимуть розглянути повторно.