Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Сьогодні на Полтавщині саджали дерева

Сьогодні на Полтавщині саджали дерева

В Україні зростає кількість незаконних вирубок лісу. Торік підприємці знищили більше сотні тисяч гектарів лісових насаджень. Це на 30 відсотків більше, ніж у минулому році, такі дані державного агентства лісових ресурсів. Вистачає порушників лісового законодавства і на Полтавщині. Проте до кримінальної відповідальності притягують не всіх, кажуть в обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Щороку на Полтавщині лісники висаджують більше тисячі гектарів нових насаджень. Лише в Міжнародний день лісу, який щороку відзначають 21 березня, по всій області висадили молоденькі дерева на площі близько ста гектарів.  

Дельфуза Джумаєва родом з Туркменістану. Зараз навчається в Українській стоматологічній академії. На запрошення взяти участь в акції з висадки дерев, каже, відгукнулася одразу. Молоді парослі разом з полтавцями  вона висаджувала на території Сем’янівської сільської ради.

Дельфуза Джумаєва, студентка Української медичної стоматологічної академії: У нас в стране каждий человек должен в год посадить 2 дерева. Я думаю ето нужно и ето будет правильно.

Висаджувати молоді пагони вийшли не лише студенти. До екологічної акції долучилися держслужбовці та представники різних громадських організацій.  За кілька годин вони посадили дерева на площі 6 гектарів. Найближчим часом на цьому місці планують створити і парк відпочинку учасників антитерористичної операції.

Позивний "Фома",  почесний президент Всеукраїнської спілки учасників АТО: Їх взагалі немає. Давайте говорити відверто. Де у нас в області в місті можна відпочити ветеранам. Є парк Афганцям в Полтаві на 23 вересня. Але має бути і для натовців.

А от у Гадяцькому районі окрім працівників лісгоспу молоді пагони висаджували й учні спеціалізованої школи №4.  Дев’ятикласник Микола Біляк ліс саджає вперше.

Микола Біляк, учень 9-го класу Гадяцької спеціалізованої школи №4: Сказали поїхати саджати ліс. Я погодився. Приїхав і таке роблю. Сам люблю відпочивати і дітей для цього буду привчати.

На лісокультурній площі висадили більше тисячі різних дерев.

Ігор Федяй, головний лісничий ДП "Гадяцький лісгосп": Зруб 2016-го року на даний момент проводиться його заліснення. Схема посадки 6 рядів сосни і один берези.

У Міжнародний день лісу дерева саджали в усіх районах Полтавщини. Працівники держлісгоспу говорять: останніми роками площі земель заліснення зменшуються.

Олексій Тенянко, перший заступник начальника  Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства: На сьогоднішній день зменшили ми кількість створення нових лісів. Але не за рахунок втрати своїх виробничих потужностей, а за відсутності вільних для заліснення земель.

Володимир Андрієнко, директор комунального підприємства "Полтавський районний центр земельного кадастру": Рубати ліс, різати для господарювання -це не страшне. Страшне - його не саджати.