Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

23 березня починається метеорологічна весна

23 березня починається метеорологічна весна

Про погоду та її дослідників. 23-го березня починається метеорологічна весна, а метеорологи усього світу відзначають професійне свято. Тож як складають прогнози погоди?- дивіться у сюжеті Анни Комар.

Анна Комар, журналіст: Ця метеорологічна станція – найстаріша у Полтавській області і одна з найстаріших в Україні. Їй понад 130 років. Працюють спостережниками переважно жінки.

За погодою Ольга Штитьова спостерігає майже 40 років. Робота на метеостанції – цілодобова. Показники тут знімають кожні 3 години.

Ольга Штитьова, метеоролог:Вимірюється температура повітря, визначається вологість, напрямок і швидкість вітру, атмосферний тиск. Ця інформація необхідна синоптикам для складання прогнозу погоди.

Метеоролог досліджує, синоптик – аналізує і прогнозує. Для складання достовірного прогнозу погоди по області необхідні дані, одночасно зібрані з усіх метеостанцій. На Полтавщині їх 5.

Ольга Штитьова, метеоролог: Інформація наноситься на карти. Карти обробляються спеціальним чином. І тоді уже видно, де там фронти, як вони рухаються, з якою швидкістю, в якому напрямку.

95 відсотків прогнозів полтавських синоптиків справджуються, каже Олена Панченко. Синоптик пояснює: мова йде лише про короткострокові прогнози. Інші на Полтавщині не складають.

Олена Панченко, синоптик: Короткострокові прогнози – це прогнози на строк до 72-ох годин. Середньострокові прогнози – від 3-ох діб до 10-14-ти діб. Довгострокові прогнози складають світові і регіональні центри.

Робота спостережника захоплює, каже метеоролог Ольга, адже слідкувати за змінами у погоді – дуже цікаво. Проте є і труднощі, додає жінка. Головні з них – неналежне фінансування і застаріле обладнання гідрометслужби.

Ольга Штитьова, метеоролог: У нас в обласному місті метеостанція досі не обладнана мінімальними санітарними нормами. Воду носимо з колонки, туалет надворі. А працюють в основному жінки. Агрометеорологи повертаються з полів, помитися б їм десь.

Погода має велике значення для працівників деяких професій. Наприклад, аграріям це потрібно для  підготовки ґрунтів до весняних посадок чи для збору врожаю.

Юлія Горбань, агрометеоролог: Які погодні умови, такий і урожай, такі й посівні роботи. Буде приморозок, будуть суховійні явища – буде вивільнятися волога з ґрунту.

Чи довіряють прогнозам синоптиків полтавці, запитуємо у них.

Голос: В принципе, да.  Где-то процентов на 70-80.

Голос:  На 2-3 дні – да, а довготривалим – ні.

Голос: Ні, я не довіряю.   І не дивлюсь.

Голос: Коли вірю, коли нє, коли правда, коли нє.

Всесвітній день метеоролога відзначають 23-го березня з 1961-го року.