Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Чи затримує Держгеокадастр земельні аукціони?

Чи затримує Держгеокадастр земельні аукціони?

Землю - фермерам. У Полтавській облдержадміністрації відбулася зустріч фермерів області та керівника держгеокадастру. Чи є можливість продовжити оренду на землю не державної, а колективної власності та чи прислуховуються чиновники до зауважень фермерів - далі у сюжеті.

Визначити  правовий статус  колективної власності земель нині складно. А все через застарілі закони, говорить начальник Головного управління держгеокадастру у Полтавській області  Вадим Чувпило. Та додає: для того, щоб фермери продовжили   договір на земельні ділянки колективної власності, потрібне рішення Верховної Ради.

Вадим Чувпило, начальник Головного управління держгеокадастру в Полтавській області: Коли райдержадмістрація, не вивчаючи питання колективної власності - своїм розпорядженням передала вам у власність, то ми не можемо говорити що ці договори не чинні, але пролонгація цих договорів буде відбуватися після внесення змін. На сьогодні, близько восьмі законопроектів перебуває у ВР стосовно цього питання.

Фермер та депутат облради Віктор Щуров говорить: у Лохвицькому районі більше двох тисяч гектарів землі виставлені на аукціони. Проте держгеокадастр їх не проводить.  За словами Щурова, через затримку земельних аукціонів, фермери не продовжують договори оренди землі.

Віктор Щуров, депутат Полтавської облради, фермер: На цей період, коли не заключена угода, звіти не подаються, про використання цієї землі - не платяться кошти у бюджети місцевих рад. А це немалі кошти. 

Начальник держгеокадастру в Полтаській області  Вадим Чувпило каже:  у  земельних аукціонах, згідно із законом, передача земель здійснюється  на конкурсних засадах.

Вадим Чувпило, начальник Головного управління держгеокадастру в Полтавській області: І ми коли виставляємо лоти - я підписую свій наказ, оголошуємо конкурс. У нас в області три таких потужні організації, які приймають участь. Хто пропонує найшвидше і найдешевше виконати ці роботи для держави, з тим і укладаємо угоду. Але зауваження слушне, я проведу з цього приводу перевірку.