Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Повну реабілітацію військових за натівським зразком пропонують у Нових Санжарах

Повну реабілітацію військових за натівським зразком пропонують у Нових Санжарах

У медичному центрі «Нові Санжари» одні військовослужбовці  лікуються, інші несуть службу. Правопорядок тут забезпечують нацгвардійці. А ще на базі центру проходять реабілітацію бійці АТО.

Повну реабілітацію військових за натівським зразком розпочали на базі медцентру в Нових Санжарах. Лікарі відновлюють фізичне та психічне здоров’я бійці АТО.

Олександр Блінов, начальник медичного Центру «Нові Санжари»: Перший раз ми приймали 33 військовослужбовці, які отримали медикопсихологічну реабілітацію на цю апробацію запросили ведучі психологи України.

Лікувально-реабілітаційне обладнання медичному центру передали представники фонду НАТО в Україні. На цих тренажерах розробляють  ліктьові та плечові  суглоби після вогнепальних поранень та операцій. Весь процес автоматизований.

Зінаїда Василів, медична сестра: Ефект, зі слів відпочиваючих, вони відчувають на 3 день. Якщо займаємося 1 час, півтори години, то ефект довго себе чекати не змушує.

Попри складну ситуацію в країні медцентр продовжує розвиватися. Каже Олександр Блінов. За три роки закупили обладнання на суму понад 1 млн. грн. У планах реконструювати кілька кімнат та адаптувати їх для людей з обмеженими можливостями.

Олександр Блінов, начальник медичного Центру «Нові Санжари»: Мы предоставили все матереила и им не нужно было ехать в Харьков, мы дали полностью всю документацию, вы понимаете, размеры, ширину.

Медичний цент у  Нових Санжарах - єдиний в Україні заклад, який підпорядкований  Національній Гвардії. Приймає не лише військових, але і їхні родини. Цього року планують оздоровити ще й  півсотні дітей. Аби відпочиваючі відчували себе в безпеці,  їх охороняють нацгвардіці.

Сергій Сіренко,  старший солдат: Охороняти громадський порядок,  допомагати відпочиваючим, в нас їх тут багато приїжджає, кожен рік, заступаємо на діжурства.

З професійним святом нацгвардійців  медцентру вітали традиційним концертом, врученням грамот і подарунків.  Нагадаємо, день Національної гвардії України відзначають 26 березня. Цей підрозділ створили  3 роки тому. Він входить до системи Міністерства внутрішніх справ України.