Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Громадські активісти вимагають виділити гроші на реконструкцію Кадетського корпусу в Полтаві

Громадські активісти вимагають виділити гроші на реконструкцію Кадетського корпусу в Полтаві

Вже чотири роки будівля колишнього Кадетського корпусу перебуває у власності Полтавської територіальної громади. Та нинішній правовий статус пам’ятки національного значення жодним чином не позначився на її стані. Споруду не відновлюють, навіть не охороняють. Чи можна переломити ситуацію? Цим питанням переймалися учасники громадських слухань, краєзнавці, архітектори, політики, що зібралися у Полтавській обласній бібліотеці ім. І. Котляревського. Подробиці у сюжеті.

Будівля Кадетського корпусу площею 13 тис. кв. метрів  стрімко руйнується. Якою буде ціна питання, коли тут розпочнуть відновлювальні роботи, важко передбачити. Та справа не лише в коштах,- говоритькоординатор комітету порятунку кадетського корпусу Борис Тристанов.

За словами Бориса Тристанова, небезпека в тому, що долю старовинної будівлі вирішують кулуарно, на рівні особистих домовленостей можновладців і олігархату. Ні передбачити ці оборудки, ні втрутитися в них громадськість не в змозі.

Позитивні очікування останніх років щодо відновлення будівлі, як громадського культурного центру, вщухають. Та миритися з проблемою полтавці не мають права. Розповідає громадський активіст, ветеран Збройних сил України Олександр Марущенко.

Учасники слухань визначили і свою міру відповідальності за стан справ з охороною пам’ятки. Події, пов’язані з будівлею в центрі Полтави, демонструють подекуди відсутність консолідованої, системної професійної позиції громадського активу, незрілість намагань втрутитися в ситуацію і контролювати її на засадах демократизму. І все ж позитивні зрушення є. Говоритьдепутат міської ради Юліан Матвійчук.

За підсумками слухань готують проект рішення, що наприкінці квітня винесуть на розгляд чергової сесії міськради. Основне завдання документу домогтися виділення коштів на створення проекту консервації будівлі кадетського корпусу та проведення відповідних робіт.