Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві відкрили виставку неформального мистецтва 90х “ДуСт”

У Полтаві відкрили виставку неформального мистецтва 90х “ДуСт”

Виставку неформального мистецтва “ДуСт” відкрили у полтавській галереї “Джамп”. В експозиції з арт об’єктів 90-х років минулого століття  -полотна, фотографії та відео-сюжети. Досліджували історію полтавського руху невизнаних свого часу художників наші кореспонденти Олег Бондаренко та Анастасія Красносвободцева.        

Картини, написані вільною від жодних рамок уявою. Світлини, що відображають буття митців без прикрас. А  ще інсталяції та медіа супровід. Усе разом відтворює атмосферу життя неформальної богеми 90х. У ті часи арт-сквот –  об’єднання художників поза форматом  існував і  у Полтаві.  

Людмила Шевченко, галеристка: Особенностью полтавских являлось то, что они совершенно не заботились о сохранении предметов  искусства. Поэтому мы провели колоссальное исследование в течении полугода. Ни в каких источниках, ни  в печатних материалах, ни  интернете  невозможно найти информацию по этому периоду 

Збирали експонати з рук самих художників, їхніх родичів, друзів. Деякі привезли з інших міст та навіть з закордону. І хоча, подібними проектами галереї не займаються, кінцевий результат дослідження знали від початку  -  розповідає куратор Антон Усанов.

Антон Усанов, куратор галереї “Джамп”: То, к чему  я должен прийти я в общем-то знал. Я приблизительно знал и работы, и персонажей, и в общем-то знал, что основная идея, которую я хотел тут показать  -  это необходимость поиска творческого 

Творчість Юрія Лєшукова, Влада Юрашко, гуртів “Онейройд”, “Зевйо”.  Представлені роботи і митців, яких уже немає і тих, хто творить і понині. Документаліст з Німеччини Томас Рот говорить, йому до душі діяльність   Колі Яна.

Томас Рот, документаліст з Німеччини: На мою думку, він дуже цікава людина. Дуже особлива особистість тут у Полтаві. Зараз дуже важко художникам з обмеженими фінансами  залишатися активними і у гарному дусі. І я думаю, він з цим справляється

Едуард Трирог, художник: Работы все разные такие  и это хорошо. И они подкупающе искренние

Експозиція не визнаного мистецтва “Духовна столиця”, або просто “ДуСт” триватиме до 21 квітня.  Олег Бондаренко, Анастасія Красносвободцева для полтавських телевізійних новин.