Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У музеї Короленка презентували виставку робіт Жанни Лугової

У музеї Короленка презентували виставку робіт Жанни Лугової

Виставку творів художниці з Котельви Жанни Лугової відкрили в Полтаві.  Окрім написання картин, дівчина реставрує старі ікони. Скільки полотен презентувала майстриня та що її надихає, знають Валерія Рибалка та Павло Лопатюк.

Жанна Лугова, художниця: Зараз я повністю розтворилась в своїх картинах,і цілими днями те і роблю, що малюю. Моя мета донести людям різнобарв’я, яскравість і радісність, сонячність. Щоб картина була радісною, а також несла кожному свій посил.

Свій творчий шлях Жанна Лугова розпочала в 12 років. Спочатку дівчина вивчала живопис у котелевській гімназії. Потім вступила до Полтавського педуніверситету  за напрямом «Образотворче мистецтво». Протягом навчання брала участь у багатьох фестивалях. Найбільше, розповідає Жанна, запам’ятався конкурс малюнків імені Павла Волика, народного художника України, який і прийшов на відкриття першої персональної виставки своєї юної колеги.

Павло Волик, народний художник України: Мені приємно на цій виставці бачити, що порівняно з тими роботами,я кі я бачив раніше, тут значний рух і крок в перед. Вона досить динамічно розвивається. Відчувається в роботах молодість, свіжість, яскравість та великий потенціал.

Два роки томУ Жанна Лугова презентувала експозицію з 15-ти картин на малій Батьківщині, в Котельві. Нинішню  виставку готували більше ніж півроку.

Дмитро Соколов, директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради: Перспективна, молода художниця. Своїми роботами вона дійсно передає ту енергетику, якої нам не вистачає.  І люди мистецтва її не бачать своїми очами. А завдяки художньому малюнку, живопису вона змогла те, що вона побачила передати через свої роботи простим людям.

В експозиції Жанни переважають пейзажі та натюрморти. Найближчий порадник, батько майстрині Павло Луговий каже: ще зі шкільного віку зрозумів, що донька стане художницею.

Павло Луговий, батько: Починаючи з 9-10-го класу, вона приносила 12 з математики, я зрозумів, що вона просто намалювала вчительці якусь научну агітацію.

Виставка триватиме до 11-го квітня в музеї Короленка.