Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

500 маскувальних костюмів для бійців АТО – від полтавських волонтерів

500 маскувальних костюмів для бійців АТО – від полтавських волонтерів

500 маскувальних костюмів та 15 метрів маскувальної сітки сплели волонтери «Команди небайдужих» для бійців АТО. Цього дня організації виповнюється 3 роки. Тож про те, що і як волонтери виготовляють своїми руками – дивіться далі в сюжеті.

Це – так звана, кікімора, або маскувальний костюм. Пошили його для українських розвідників та снайперів. Аби створити такий, необхідно витратити 2-3 дні.

Тетяна Сігіда, координатор підрозділу «Маскувальні сітки» «Полтавської команди небайдужих»: Спочатку викроюється якась тканинка, а потім нашивається мішковина, і ось такі шматочки, ми називаємо це «лапша». Вони більше підходять для тих, хто активно рухається.   Це у нас куртка, а ще є штани. За потреби робиться за 1 ніч.

А ще майстрині «Полтавського батальйону небайдужих» плетуть для бійців маскувальні сіткИ. Стандартний розмір – 3 метри на 5. За 2 місяці роботи можна виготовити кілометр такої сытки. 

Тетяна Сігіда, координатор підрозділу «Маскувальні сітки» «Полтавської команди небайдужих»: Хлопцям відправляємо ми близько 15-ти штук на тиждень. Кожен цей клаптик, сплетений саме правильно, – це маскування. Ми приховуємо цих людей, які потім збирають інформацію, надають її по різним підрозділам. 

Потреба воїнів у маскувальних матеріалах велика, каже Тетяна Сігіда.

Тетяна Сігіда, координатор підрозділу «Маскувальні сітки» «Полтавської команди небайдужих»:  На даний момент у нас у черзі замовлення десь на 2 місяці вперед.

Аня – студентка-першокурсниця. Каже: вільний час присвячує допомозі українським бійцям.

Анна, волонтерка: Це не потребує ніяких коштів. Потрібні лише бажання і час. Час у мене є вільний, тому я його  жертвую.

Близько 15-ти майстринь трудяться у підрозділі «Маскувальні сіткИ» «Полтавського батальйону небайдужих».  Нагадаємо, 29 березня Команді виповнюється 3 роки. Наталія Святцева і Анна Комар, Полтавські телевізійні новини.