Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Обласне радіо

У Полтаві демонструватимуть українське кіно

У Полтаві демонструватимуть українське кіно

З сьомого по дев’яте квітня на Полтаву чекає цікаве дійство – у цей час відбудуться дні українського кіно.  Всі охочі зможуть безкоштовно переглянути вітчизняні стрічки,  а  також поспілкуватися з режисерами та акторами.  Все це – у рамках «Мазепа-фесту». Далі інформує Світлана Фільчак

 «Кінозаходи в рамках «Мазепа-фесту» відбувалися неодноразово. Втім, вперше вони пройдуть на такому високому рівні і з такою кількістю поважних гостей», - говорить організатор , голова Полтавського товариства «Посвіта» імені Тараса Шевченка Микола Кульчинський:

Микола Кульчинський: Отже, що нас чекає на днях кіно? Це дні безплатного кіно в Полтаві. Відкривається фестиваль фільмом «Жива», сам режисер не зможе приїхати, приїде його продюсер, в 16 00 початок. Другий день почнеться о 12 годині – « Микита Кожум’яка». В цей же день – «Гніздо горлиці». І третій день – день документального кіно. «Переломний момент: війна за демократію в Україні» , так називається ця півтора годинна стрічка. Фільм – серозна розмова учасників революції гідності та учасників війни. Оди із учасників – В’ячеслав Стеблюк – приїде до нас на фестиваль. Після кожного перегляду будуть зустрічі. І, нарешті, ретроспектива -  «Княгиня Ольга»

Головною метою організаторів є популяризація якісного вітчизняного мистецького продукту. Стрічки, представлені на фесті – нові, вони всі створені протягом минулого року. «Надто довго в українській кіноіндустрії була пауза, нині настав час надолужити втрачене – говорить перший заступник голови Державного агенства у справах кіно Сергій Неретін.

Сергій Неретін: Це перший фестиваль українського кіно у всій Україні. Ми хочемо започаткувати протягом року таких фестивалі, мінімум, п’ять. Полтавчанам повезло. Вони є першовідкривачами. Ми привеземо сюди максимально свіжі стрічки. Тобто, ті, що протягом року побачили світ. Ми не випадково веземо сюди режисерів і акторів. Ми їх веземо не для того, що б вони виголосили якусь промову. Ми хочемо це організувати у такому режимі, як майстер клас.

 «Нині українська кіноіндустрія переживає реінкарнацію. Вперше за багато років з’явилися комерційно успішні фільми на кшталт «Микити Кожум’яки» та «Гнізда горлиці». Нашого кіно на екранах  стане більше, і це буде, зокрема, масове кіно та серіали, тобто, те, що має попит у глядачів», - продовжує Сергій Неретін.

Сергій Неретін: Станом на початок цього року, у нас 80 проектів зараз запущено. По всій Україні буде мінімум три прем’єри у кінотеатрах. Це велика заслуга, тому що р роки тому прем’єр взагалі не було. Було російське кіно, яке займало репертуар, якщо взяти кінотеатри по всій Україні. І решта – 80 відсотків, було голлівудське, європейське і так далі.

Отже, з сьомого по дев’яте квітня Полтава стане осередком для кінолюбителів, а організатори нагадують – всі стрічки ви зможе проглянути безплатно