Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві відкрили міжнародну виставку "Карлюка-2017"

У Полтаві відкрили міжнародну виставку "Карлюка-2017"

Сатиричне зображення соціально-політичного та побутового життя різних народів – така тематика карикатур міжнародної виставки «Карлюка». Її традиційно відкрили напередодні  Дня сміху у Полтавській галереї мистецтв. Цьогоріч вона 17-та.

Векспозиції «Карлюки-2017» представлена азербайджанська карикатура. Роботи надало творче об’єднання художників-карикатуристів східної країни. Також в рамках виставки і  персональні роботи голови цього об’єднання Байрама Гаджізаде. 

Михайло Шлафер, організатор міжнародного конкурсу-виставки «Карлюка»: Це така знана постать у світі карикатури, у світі східної карикатури. Він доктор філософських наук, професор, викладач університету, мистецтвознавець.

Сатиричне мистецтводоповнили ще дві персональні виставки. Це роботи російського художника Андрія Попова, а також українського– Олексія Кустовського. Організатор «Карлюки» Михайло Шлафер називає їх «зірками карикатури, які сходять на Олімп». У них більше 150 міжнародних нагород.

Михайло Шлафер, організатор міжнародного конкурсу-виставки «Карлюка»:  Це цікаві, неординарні особистості, але зовсім різні по стилю. Мені дуже подобається Андрій Попов, бо його карикатура філософська. Вона якось перегортає наше уявлення про жанр.

На відкриття фестивалю  завітав «Микола Гоголь» та символ проекту – маленька Карлюка. 

Для Вікторії Чернявської образ Карлюки асоціюється зі сміхотливою бешкетницею.

Вікторія Чернявська, «Карлюка-2017»: Мені її дуже гарно вдалося вивчити, ніж я думала. Дома мені це здавалося набагато легше., а насправді це дуже було складно. І я не засоромилася.

Перші відвідувачіфестивалю гуморуділяться враженнями.

Ігор Єрмоленко, відвідувач виставки: Це завжди гарний настрій, завжди влучно. Іноді викликають емоції, як то кажуть «на грані», дуже гострі є карикатури насправді.

Тамара Гур'єва, відвідувачка виставки: Ви бачите, скільки тут зібралося людей, поціновувачів, а може й не завжди поціновувачів, але тих, які кохаються в мистецтві. Нам сподобалося.

Наступного року організатори планують залучити карикатуристів з Єгипту, Бельгії та Кувейту. Побачити виставку «Карлюка - 2017» усі охочі можуть до 21 квітня. Карина Москаленко, Антон Старишко, Полтавські телевізійні новини.