Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Пенсіонери можуть розраховувати на збільшення пенсій

Пенсіонери можуть розраховувати на збільшення пенсій

Зростання пенсій, реформа ринку газу та розвиток місцевої економіки. Такі зміни планують для  українців цього року. Про них розповіли Прем’єр-міністр України  та профільні міністри у Києві на зустрічі з представниками регіональних засобів масової інформації.

Повноцінні та самодостатні громади – кінцевий результат реформи місцевого самоврядування. Прем’єр - міністр України підсумував процес децентралізації за три роки. Серед позитиву назвав передачу повноважень на місця. Тепер кожен регіон може ухвалити бюджет самостійно. Окреслив одне з головних завдання успіху децентралізації – а саме розвиток місцевої економіки.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: А це означає місцевий бюджет і відповідальність місцевої влади 00:49 09:04 Національний продукт створюється на місцях, а не в кабінетах, тому нам потрібно чітке партнерство з місцевими органами, щоб у кожного регіону була чітка програма розвитку місцевої економіки.

А от пенсіонери можуть розраховувати на підвищення пенсій вже в жовтні цього року, якщо парламент ухвалить урядовий проект пенсійної реформи. Крім цього, в Уряді планують за 7 років зменшити дефіцит пенсійного фонду до нуля.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: Я переконаний, що при наявності підтримки в українському парламенті 226 голосів, ми можемо до завершення цієї сесії до 15 липня проголосувати за основу, в цілому, і з 1 жовтня всім українцям підняти пенсію.

Реформа ринку газу. Крім «Нафтогазу», потрібні інші оператори, аби населення отримало право вибору  у кого купувати газ. Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко каже: головне завдання роз’яснити, що дадуть в перспективі певні заходи для людей.

Геннадій Зубко,  віце-прем'єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства: Що заважає, заважають субсидії – це розрахунки між «Нафтогазом» та Україною. І ми наполягаємо на монетизації субсидій.

Міністр охорони здоров’я  розповіла про  аспекти децентралізації в медицині. За її словами, зміни відбуватимуться в кілька етапів. На українців очікують й нововведення в  оплаті послуг: діятиме система страхової медицини, зокрема, лікарняні каси. Як сказала Уляна Супрун,  позитивний досвід роботи таких кас має Полтавщина та Житомирщина.

Уляна Супрун, в.о міністра охорони здоров’я: На вторинній і на третинній ланці буде співоплата, але буде єдина співоплата для всіх, всі прозоро розумітимуть, які будуть тарифи і спів оплата.

Нині в Україні вже сформовано 366 об’єднаних територіальних громад.