Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

За швейцарські гроші у Миргороді прокладають водогін

За швейцарські гроші у Миргороді прокладають водогін

У співпраці зі швейцарсько-українським проектом ДЕСПРО у мікрорайонах Миргорода завершують будувати водогони. Однією із складових цього проекту є допомога соціально незахищеним громадянам. Докладніше про міжнародну ініціативу, яка модернізує систему централізованого водопостачання та поліпшує якість води миргородцям, у наступному сюжеті.

У квітні в Миргороді завершують впроваджувати  Швейцарсько-український проект ДЕСПРО " Підтримка децентралізації в Україні". За два роки на понад 10 вулицях за кошти проекту, міста і дольової участі мешканців проклали нові та реконструювали аварійні водогони. Крім того, підключають воду соціально незахищеним громадянам, які не мають коштів і можливості самостійно провести воду в дім. Для всіх охочих долучитися до централізованого водогону з міського бюджету надали по 900 грн. матеріальної допомоги.

Андрій Беркунов, в.о. директора комунального підприємства "Миргородводоканал": Ці кошти громадяни мають використати на риття траншеї під водопровідні труби. Міська рада дотує певну суму коштів кожному домогосподарству, щоб вони прокопали траншею до будинку. За власний рахунок люди повинні виготовити проектну документацію на водопостачання житлового будинку власного. Виготовляє документацію "Миргородводоканал" і надає розстрочку до одного року по оплаті даних робіт 1800 грн.

Найдовше підрядникам довелося працювати на ділянках, де водяні колодязі розміщені на проїжджій частині, - продовжує Андрій Беркунов. Майже 30  таких об'єктів розташовані  на вулицях з інтенсивним рухом.

Для проведення відповідних робіт на вузьких вулицях практикують закритий спосіб буріння траншей. Для цього залучили спеціалізовану техніку з Кременчука.

Проект, загальною вартістю 5 млн. грн.,  реалізовано на 99%. Завдяки цій міжнародній ініціативі на підприємство залучили майже два мільйони інвестицій для поліпшення якості питної води.