Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

7 днів без газу залишаються 70 квартир полтавської п'ятиповерхівки

7 днів без газу залишаються 70 квартир полтавської п'ятиповерхівки

70 квартир полтавської п'ятиповерхівки тиждень - без газу: фура зачепила і пошкодила газопровід. Відтоді мешканці зверталися у різні інстанції, але до цього часу трубу не відремонтували. Докладніше у сюжеті.

Сьомий день в будинку 24, на вулиці Європейській не працюють газові плити та колонки. Мешканка Лариса Костюшова скаржиться: їй навіть приготувати їжу ніяк.

Лариса Костюшова, мешканка будинку: У меня есть электрочайник : налили, овсянки запарили. Закипятили, налили воду в тазик и муж лежачий, обтираю. Вчера ходила к подруге, она говорит: приди, я тебе хоть яйца сварю. Сегодня другая подруга говорит:  давай я тебе сварю что-то и привезем. Ну сколько можно так издеваться?

Більшість мешканців цього будинку  - пенсіонери. Олена Сидоренко приїхала до обласного центру з Решетилівки. Розповідає: привезла продукти харчування своїй бабусі. Каже, жінка тиждень вимушено голодує.

Олена Сидоренко, внучка мешканки будинку:  Наварили каші, вермишелі, супу, борщу. Сьомий день сидить голодна. Я понімаю, нехай би це було село, ну це ж центр города. Як це так , що люди сидять, а діти як малі? Якщо не дадуть газу – будем ще возить. Будем витрачатися на бензин, на газ.

Тиждень тому газовики приїхали до будинку та відключили блакитне паливо, розповідає  мешканець будинку Сергій Чепіжний. Причина- аварія. 

Сергій Чепіжний, мешканець будинку: Неделю назад при выезде из нашего двора машина зацепила газовую трубу. Труба эта лопнула и дом наш остался без газа. Аварийная сработала сразу, «Полтавагаз» аварийную прислал,  отрезал эту трубу и спокойно разъехались службы по своим делам.

З того часу газовиків тут більше не бачили, говорить чоловік. У «Полтавагазі» мешканцям повідомили: газову трубу відремонтувати не можуть, бо немає договору з ЖЕДом на проведення відповідних робіт.

Сергій Чепіжний, мешканець будинку: Кто эти вопросом должен по идее заниматься? Вот подпись заступника голови правління «Полтавагаз» Качала О.Б., который нас принял, сказал , что вот по тому питанню договор. И сказал, что мы занимаемся. Через 2 дня было сказано, что договор с ЖЕКом у нас уже есть. И мы этим вопросом тоже будем заниматься. Сослался на Гринчака, что мы все знаем и делаем. Но за неделю ничего сделано не было.

Сергій Чепіжний говорить: зверталися у всі можливі інстанції, проте проблема досі не вирішена.

Мешканка пані Тамара  каже, аварія сталась через складські приміщення  магазинів: вантажні автомомілі до них прямують через двір цілодобово.

Тамара, мешканка будинку: Тут зробили проїзд нам: фури сюди заїжджають, обірвали нам газ. Ми дуже просимо хай приїде сюди міліція і хай поставлять тут знак, що сюди в’їзду немає ні машинам, ні фурам, щоб ми тут могли спокійно жити.

Нині коментарів ні від ЖЕДу, ні від ПАТ «Полтавагаз» ми не отримали. Тим часом мешканці будинку збираються перекрити вулицю Європейську до вирішення питання з газопостачанням.

Тамара, мешканка будинку: Іначого вихода в нас уже немає.