Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Відсьогодні почали видавати безплатні ліки в мережі комунальних аптек Полтави

Відсьогодні почали видавати безплатні ліки в мережі комунальних аптек Полтави

Низку медикаментів від серцево-судинних недуг, бронхіальної астми та діабету відсьогодні почали реалізувати в мережі комунальних аптек Полтави. Найдешевший засіб можна одержати безкоштовно. Якщо пацієнт вибере дорожчий препарат – доплатить різницю. Чи доступні вони вже для полтавців, дивіться далі.

Це традиційна черга в одній із поліклінік Полтави. Сімейний лікар Лариса Василевська говорить: відтоді,  як почали виписувати рецепти на безплатні ліки,  ажіотажу немає. За рецептом звернулося чимало людей. Сама ж лікар  ініціативою задоволена. Каже,  пацієнти нерідко зізнаються, що не можуть купити те, що вона рекомендує.

Лариса Василевська, сімейний лікар: У нас є перелік лікарських засобів, які ми маємо при собі. Там достатньо препаратів по гіпертонічній хворобі, серцево-судинні та бронхіальна астма.

Щоб ліки в аптеці дали безкоштовно, треба виписати правильний рецепт. На ньому має бути напис: «Вартість підлягає відшкодуванню».  Такий рецепт отримала полтавка Ніна Коркішко. Жінка має високий тиск. На ліки витрачає більше 300 гривень щомісяця. Препарати, які виписав лікар, говорить, її влаштовують. Вирушаємо з нею до аптеки.

Ніна Коркішко, полтавка: Ми повірили, прийшли до сімейного лікаря воно підтвердилося, я прийшла і вона мені виписала, отримала ліки.

Відсьогодні безплатні ліки  почала видавати мережа

комунальних аптек у Полтаві. Таких у місті 32 . Завідувач однієї Микола Коназ, говорить:  якщо якихось ліків немає, то хвилюватися не варто. Адже рецепт діє 30 днів.

Миколда Коназ, завідувач комунальною  аптекою № 205: На наступній неділі ми повністю зможемо пацієнтів нашого району забезпечити ліками.

Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» стартувала 1 квітня. Однак до сьогодні ліків в аптеках не видавали. Розпізнати ті, що беруть участь у пілотному проекті,  можна  за спеціальною наліпкою.