Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Статус опорної допоміг Бутенківській школі оновити матеріально-технічну базу

Статус опорної допоміг Бутенківській школі оновити матеріально-технічну базу

Сучасні мультимедійні дошки, маршрутизатори та нетбуки отримала Бутенківська загальноосвітня школа Кобеляцького району. Їх придбали за державні кошти. З нового навчального року заклад запрацює як опорний. Подробиці у сюжеті моїх колег.

Тиждень тому начальний заклад оновив 4 природничо-математичних кабінети. На їхнє оснащення школа отримала державну цільову субвенцію  - це майже 4 мільйони гривень. Учитель інформатики та математики Олександр Ткач говорить: навчальний процес з ноутбуками та мультимедійними дошками проходить продуктивніше та цікавіше.

Олександр Ткач, учитель інформатики та математики: Це має дуже  великі переваги, в порівнянні із крейдою. Тому що ми можемо це все підготувати, динамічно змінювати малюнки, динамічно змінювати завдання. Під’єднана мережа Інтернет до даного класу.

Тепер на уроках учні можуть знайти інформацію, якої немає у підручниках, говорять десятикласники Дмитро та Наталія.

Дмитро Жорняк, учень 10-го класу: Я набагато краще став освоювати матеріал. Показую презентації. Більше розв’язуємо тестів, задач. Ми їх можемо побачити на дошці. Легше набагато тепер.

Наталія Федорцова, учениця 10 класу: Можна знайти будь-яку інформацію в інтернеті. Також це все можна показати іншим учням на інтерактивній дошці.

Реформа нової школи передбачає компетентнісний підхід до навчання.  Директор Департаменту освіти Полтавської ОДА Олена Харченко каже: цьому сприяє сучасна матеріально-технічна база. Вона говорить: якість знань учнів Бутенківської школи не поступається міським.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти Полтавської ОДА: На сьогодні тут прекрасно представлено національно-патріотичне виховання, прекрасний кабінет, оснащений, викладач, який проводить цю роботу. Діти є переможцями олімпіад. В тому числі і всеукраїнських. Є прекрасні результати МАН

У статусі опорної школи заклад матиме 4 філії, говорить голова Кобеляцької райдержадміністрації Таміла Шевченко.

Таміла Шевченко, голова Кобеляцької РДА: Навколишні села. Це Марківка, Дрижана гребля, Бережнівка. Будуть підвозитися десь близько ста дітей. І на наступній сесії районної ради плануємо затвердити філії.

У Бутенківській загальноосвітній школі працює 40 осіб. Директор закладу Григорій Журавель каже: не вистачає молодих учителів - чоловіків.

Григорій Журавель, директор Бутенківська загальноосвітня школи І-ІІІ ступенів ім. Ю. П. Дольд-Михайлика:Коли 90 % педагогічного колективу  жінки – це неповноцінний колектив. Без образ. У школу повинен повернутися чоловік.

Григорій Журавель додає: створення опорних шкіл – позитивна тенденція в освіті.

Григорій Журавель, директор Бутенківська загальноосвітня школи І-ІІІ ступенів ім. Ю. П. Дольд-Михайлика: Якщо у мене в класі 32 чи 33 чоловіки, якщо у мене є паралелі. І віддати це все обладнання в школу, де індивідуальний графік навчання, де 2-3 чоловіки в класі. Шо це за використання?! Це неправильно, не мудро, це не по-державницькі.

У школі створюють також спортивний майданчик. Нагадаємо, у новому навчальному році у Кобеляцькому районі запрацює ще одна опорна школа  - у Біликах. Карина Москаленко, Євген Ковальчук, Полтавські телевізійні новини.