Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У Полтаві збудують ще один храм

У Полтаві збудують ще один храм

Новий храм під назвою «Всіх святих українського народу» з’явиться у Полтаві. Патріарх Української греко-католицької церкви  Святослав (Шевчук)освятив наріжний камінь під будівництво майбутнього святилища. До обласного центру він завітав вперше. 

У рамках свого візиту на Полтавщину Патріарх Святослав (Шевчук) спочатку завітав до  греко-католицького  храму Пресвятої Трійці, що розташований у селі Рибцях.  Там для вірян Верховний архієпископ Києво – Галицький провів   літургію. 

Віряни розповідають: задоволені тим, що кількість храмів, до яких можна прийти помолитися, збільшується.

Голос: Ми самі  із західної України з Івано-Франківська. І я вважаю, шо це дуже добра справа.

Голос:Полтава взагалі потребує храмів. Чи цього чи інших. Мало людей зараз віруючих. Мені здається, щоб люди були віруючими. І тоді легше жити буде. І більше буде миру в нашій країні.

Голос: Без Бога не можливе життя. Бог нам помагає кожен день, як і в школі так, і  в сім’ї.

Голос:Чим більше українських храмів, тим більше людей добрих, тим більше людей, які живуть за Божими заповідями.

Новий греко-католицький храм  виконають у стилі козацького барокоАле у який термін, говорити поки що зарано.

Святослав, глава Української греко-католицької церкви: Буде, думаю прикрасою і гордістю м. Полтави. І дуже так природньо впишеться в архітектурний стиль храмів цього міста. Ми сьогодні розпочинаємо тільки діло, але хочемо, щоб воно чим поскоріше закінчилось, бо ми дуже требуємо цього храму. Знаємо, що у Полтаві є тисячі греко-католиків. Ми не маємо де їх зібрати.

Храм планують звести  у мікрорайоні Половки, на вулиці Світанковій, 7б. Кошти на його будівництво збирають віряни. І таких людей стає все більше.

Святослав, глава Української греко-католицької церкви: Ми вже знаємо дуже багато людей по цілій Україні хочуть. Наша церква є глобальною. Ми маємо наших вірних на різних континентах.

Глава Української греко-католицької церкви на свято Благовіщення благословив місце забудови майбутнього храму, освятив  хрест та наріжний камінь. Загалом на недільну службу до церкви приходить близько 150-ти українських греко-католиків.