Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Володимир Оніщенко: "На Полтавщині відсутня системи встановлення МАФів"

Володимир Оніщенко: "На Полтавщині відсутня системи встановлення МАФів"

Відсутня системи встановлення МАФів у місті, справа із реставрації філармонії, а також порушення в тарифікації на воду та газ. Про вже вирішені справи та ті, що у процесі вирішення, журналістам розповів голова місцевого антимонопольного комітету Володимир Оніщенко. Подробиці – у наступному сюжеті.

Проблема малих архітектурних форм нині актуальна. У Полтавському територіальному відділенні антимонопольного комітету провели дослідження щодо цього по містах обласного підпорядкування. Інформацію про МАФи, каже керівник відділення Володимир Оніщенко, надали лише по Полтаві.

Володимир Оніщенко, голова Полтавського тервідділення антимонопольного комітету: Немає абсолютно ніякої схеми і системи, де вони можуть стояти, і саме головне: у нас, виявляється, міськвиконком не знає, чим, якою продукцією, товарами чи послугами здійснюватиметься торгівля у цих МАФах.

За останні два роки також побільшало випадків, коли суб’єкти господарювання не надають антимонопольному комітету потрібну інформацію. Зараз порушена справа щодо реставрації будівлі обласної філармонії. У тендері брали участь дві фірми зі Львова та Полтави

Володимир Оніщенко, голова Полтавського тервідділення антимонопольного комітету: Вони обидва  ховаються від надання інформації, вчора надійшла інформація від одного суб’єкта, але вів повну її не надав. Одна із них в тендері (те, що ми вже навели інформацію), у них не було можливостей, ні людських ресурсів, ні матеріальних ресурсів по виконанню робіт по цьому тендеру.

Порушення конкурентного законодавства на ринку житлово-комунальних послуг в основному стосується «Теплоенерго» та «Водоканалу». Вони через встановлення власних тарифів завдали збитків  більше ніж на 2 мільйони гривень. 

Володимир Оніщенко, голова Полтавського тервідділення антимонопольного комітету: Виставляли додаткові якісь рахунки, припиняли теплопостачання раніше, а рахунки виставляли за той час. Ці 2 мільйони за рахунок наших рішень повернулись споживачам, за рахунок, скажемо, віднесення у майбутні періоди платежів, ті, що вони стягли.

Володимир Оніщенко повідомив: економічний ефект припинення порушень за 10 років діяльності відділення антимонопольного комітету Полтавщини становить більше ніж 310 мільйонів гривень.