Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Обласне радіо

У галереї мистецтв відкрили виставку пейзажних робіт Володимира Колеснікова

У галереї мистецтв відкрили виставку пейзажних робіт Володимира Колеснікова

У прес-центрі Галереї мистецтв відкрили виставку пейзажних робіт Володимира Колеснікова. Він помер кілька років тому, встигши вписати яскраву сторінку в історію сучасного мистецтва. Більше про автора та його роботи знає Світлана Фільчак.

Спадщина Володимира Колеснікова  – це понад 3 тисячі творів, виконаних  у найрізноманітніших техніках та стилях. Його роботи зберігаються  у 22 музеях світу та приватних колекціях найрізноманітніших куточків землі. Монументальні і  декоративні  розписи митця прикрашають численні заклади, установи та підприємства України та Росії. Кожному знайомі  створені ним панно у приміщеннях автовокзалу , аеропорту , медичної академії . Щедрим дарунком митця пишається  і Полтавський художній музей Галерея мистецтв. Тут зберігають 12 робіт майстра. Гідно продовжили справу  художника його сини – Володимир молодший і Дмитро. Володимир прибув до Полтави на відкриття нинішньої експозиції. Пригадує: « Для батька мистецтво завжди було на першому місті».

Володимир Колесніков: Тут роботи представлені з 2007 по 2012 рік. Хотілося зробити на пам’ять про батька, легку пейзажну тематику. Що б вона була для всіх людей зрозуміла. В мене багато робіт лишилося після батька. З нашої сімейної колекції представлені ці роботи. Я постійно виставки роблю, стараюся. Була виставка місяць тому в Києві, в прошлому році у Полтаві робив виставку. І буду робити постійно. Треба, що б люди бачили – не тільки Київ і Полтава, а і інші міста.

 «Володимир Колесніков працював усе життя,  а процес творчості був сповнений своєрідної магії» - розповідає директор Галереї мистецтв Ольга Курчакова.

Ольга Курчакова: В нього мазок дуже сильний, рисунок – абсолютно точний. Поєднати розмах живописної манери з абсолютною точністю графічного виконання це далеко не кожному художнику взагалі вдається. Коли робив графічні роботи, ніколи не робив ескізів. Якщо брав тюбик фарби – то зразу малював тюбиком. Таке було враження, що якась фантасмагорія відбувається. Він на папір плескав фарбу. Робив кілька начерків і створював образ.

 «Життя його обірвалося надзвичайно рано, і нині полтавська громада зобов’язана належно пошанувати художника.  Мета виставки – не тільки пригадати Колеснікова, а й зібрати кошти на меморіальну табличку на його честь» - говорить   Ольга Курчакова.

Ольга Курчакова: Часто чую від молодих художників, що вже все, що можна сказати у образотворчому мистецтві – сказано. Але Володимир Григорович зумів сказати своє, нове слово у образотворчому мистецтві. Мені здається, що Полтава. Як місто, яке багато в чому завдячує вулканічному характеру цього художника,  повинна все зробити для того, що б його пам’ять була увічнена. І ім’я Колеснікова було вписано в книгу історії мистецтва 21 і 20-го століть.

Виставка робіт Володимира Колеснікова триватиме до 28 травня.