Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

В одній родині – два герої: про воєнний досвід поколінь

В одній родині – два герої: про воєнний досвід поколінь

В одній родині – два герої. Така сім'я живе на Полтавщині. Ветеран Другої Світової Борис Кирпота у 41-му воював на землях Білорусі. Його внук Валерій – півтора роки тому пішов добровольцем в АТО. Про воєнний досвід поколінь - у наступному сюжеті.

Дев’яностошестирічний Борис Кирпота із села Братешки Решетилівського району розповідає: Друга Світова застала його в білоруському місті Білосток, де він служив.

Борис Кирпота, ветеран Другої Світової війни: Зразу таке мов пішли в наступленіє, а потом отступали. Нас окружали. Я служив у тяжолій артилерії. 122 мм гаубиці. Тяжола артилерія. Я, канєшно, пішком не приходилося ходити. Отступали і проривали з окруженій

Із оточення разом з побратимами тоді 20-річний Борис Петрович проривалися близько 20 днів. Улітку 41-го потрапив у полон. Каже: національність допомогла вижити.

Борис Кирпота, ветеран Другої Світової війни:Оце может бить і щастя моє, що я був українцем. Может бить того я і остався живим. А то більше особенно руських. Євреїв тих, кажуть, зразу унічтожали. А руських ото яку-небудь роботу робили, а потом їх обратно унічтожали.

По війні Борис Кирпота усе життя пропрацював токарем, захоплювався бджолярством. І зараз має 2 вулики.

Борис Кирпота, ветеран Другої Світової війни: Було і більше 10-ка. Ну, я тоді слабуватий був у цьому ділі. Не доробляв багато того, що треба біля їх робити. воно інтересне діло таке. Як улюбися в нього. 

Тепер, каже ветеран, передає набутий досвід – а в нього 4 онуки та 8 правнуків. Один із онуків, Валерій, як і дід, воював – брав участь в АТО. Але Борисові Петровичу рідні про це не розповідають – бояться за його хворе серце.

Борис Кирпота, ветеран Другої Світової війни: Я знаю, що січай війна, не знаю як сказати, чи несправедлива, чи Бог її знає яка. Хоч оце і той (як його, забув, руський. – Путін?) Путін падлюка чого він нав’язав войну оце нашим українцям. ?! Йому хочеться земельки української. 

Захищати її Валерій Кирпота, військовий за професією, пішов добровольцем у серпні 2014-го. У складі 92-ої бригади воював за місто Щастя.

Валерій Кирпота, учасник АТО: посил був один – єслі не я, то хто піде. Дітей туда своїх отправляти, а самим ховатися за їхніми спинами. Мене тому вчила держава 23 роки. І я вважаю, що я можу щось зробити у цьому плані.

Пан Валерій каже: після війни перестав боятися у житті.

Валерій Кирпота, учасник АТО:Єслі раньше «ой, а вдруг шось не так, а це ж, що мені скажуть», то січас я цього не боюся, а кажу те, що думаю, роблю те, що думаю, считаю важним в даний момент

Ветеран Другої Світової війни Борис Кирпота нагороджений близко п’ятнадцятьма медалями. Його внук, учасник АТО Валерій Кирпота має відзнаки. Карина Москаленко, Павло Лопатюк, полтавські телевізійні новини.