Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Полтавщина відзначила передостанній крок до отримання безвізу

Полтавщина відзначила передостанній крок до отримання безвізу

Передостанній крок до безвізового режиму. Рада Міністрів Європейського Союзу остаточно схвалила право для України на безвіз. Полтавщина відзначила цю подію. Біля будівлі обладміністрації підняли прапор Євросоюзу.

Франція, Англія та Італія – у цих країнах мріє побувати полтавська студентка Діана Яворська. Дівчина відмінниця та учасниця студентського самоврядування. Діана та ще троє таких же активних полтавських студентів взяли участь у церемонії підняття прапору Європейського Союзу біля Полтавської ОДА.

Діана Яворська, голова студентської ради ПНПУ: Дуже хвилююче, якщо чесно. Тому що до останнього студентство не вірило, що це можливо – підписання безвізового режиму. А для нас, як для молоді, надзвичайно є актуально. Оскільки відкриваються нові шляхи, відкриваються нові інновації.

З правом на безвізові подорожі Діана не отримає миттєвої можливості поїхати за кордон, але, каже, тепер її мрія стала реальнішою. Підняттям прапора Євросоюзу на Полтавщині відзначили останню новину про безвіз. Рада міністрів ЄС остаточно підтримала право українців на безвізові подорожі. Біля ОДА майорітимуть разом український стяг та прапор ЄС.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА: Це не просто вільне пересування кордонами. Це відповідальність перш за все і стандарти, які існують. Це свобода слова, верховенство права, це гідність нації. Головне, щоб ми відчули, що бути членом ЄС, це серйозне зобов’язання.

Кілька останніх років центральні органи влади урегульовували законодавство, щоб європейські партнери прийняли позитивне рішення про безвізовий режим.

Андрій Река, народний депутат України: Їздили наші люди, студенти, молодь і старші. Платили гроші за візу і їхали. Це не головне. Головне, що ми визнані країною, яка має безвіз в Європі. Держава, як Україна. І ми зовсім інша країна. Зовсім по-іншому до нас будуть відноситися.

Чи має значення для полтавців те, що вони отримають право на безвізові подорожі?

Голос: Для подорожування потрібні кошти. Якщо їх немає, то безвізовий режим нічого не вирішить. Головне – це підняття рівня життя нашого населення.

Голос: За кордоном не буваю. За своє життя – один раз в Польщі в 90-му році. Маю тепер біометричний паспорт. Постараюся побувати ще хоча би один раз.

Голос: Це певний крок уперед. Але крім того, що ми матимемо безвізовий режим, бажано, щоб ми мали ще й відповідні кошти.

Голос: Я вважаю, що чим більше наші студенти будуть бачити той стиль життя і ще. Дай Бог, вони сюди повернуться. Я вірю, що вони наведуть лад в цій країні.

Нагадаємо, за безвіз для України Європарламент проголосував 6 квітня. Після остаточного схвалення цього рішення  його планують підписати через тиждень.