Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Дмитро Купченя
Дмитро Купченя

Другу світову і сучасність поєднали двоє полтавських митців

Другу світову і сучасність поєднали двоє полтавських митців

Минуле – у сучасному. Двоє полтавських митців – Олег Лебединський і Володимир Коротков – створили виставку фотоколажів, що поєднують світлини часів Другої світової і сучасні знімки одних і тих же локацій міста. Експозицію назвали «Відлуння війни», вона нині триває у літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського.

Виставку «Відлуння війни» експонують в рамках історичного культурно-просвітницького проекту «Полтава 3D», керівником якого є Олег Лебединський. Кінцева мета – створити повноцінну «три де» модель нашого міста, яким воно було понад 70 років тому після німецької окупації. Подібні проекти успішно реалізуються за кордоном, зокрема у Польщі, де вони слугують як для збереження національної пам’яті, так і для розвитку історичного туризму. Приклад сусідів надихнув автора.

Письменника, краєзнавця та художника-графіка Олега Лебединського дослідження краю заполонили ще зі студентської лави, розповідає він. Пошуки і блукання улюбленим містом надихнули чоловіка випустити у світ друковане видання «Полтава вчора і сьогодні», ця виставка – новий виток розвитку цієї роботи. Світлини тих часів отримали завдяки співпраці з доступними нині архівами Німеччини і Сполучених Штатів, а сучасні широкоформатні знімки – справа рук Володимира Короткова.

 До 60 знімків, за словами пана Олега, необхідно було зробити, щоб знайти саме той ракурс, з якого відобразив місто фотограф у сорокові роки. Із цим пов’язано кілька кумедних моментів.

 «Відлуння війни»… Це не тільки демонстрація війни, спустошення та загарбництва міста окупантами. Це  можливість подивитися на звичні для нас ландшафти, архітектурні споруди, пам’ятники іншими очима.