Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Цими днями виповнилось 95 років від дня народження земляка Анатолія Дімарова

Цими днями виповнилось 95 років від дня народження земляка Анатолія Дімарова

Пережив голодомор, війну, утиски радянської влади і зміг реалізуватися як письменник. Цими днями виповнилось 95 років від дня народження відомого українського прозаїка, нашого земляка Анатолія Дімарова. До цієї дати у Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського для школярів провели вечір пам’яті. Докладніше про письменника – у сюжеті моїх колег.

Анатолій Дімаров більшість років свого життя мешкав у Києві, але про свою малу батьківщину не забував

Юлія Крамарєва, завідувач відділу обласної бібліотеки ім. Котляревського: Він народився на хуторі між Миргородом і Шишаками, ближче до Шишак, але це все одно Полтавщина. І звичайно, він в своїй творчості постійно до Полтавщини звертався. Також було широке коло друзів, знайомих, родичів.

Світлана Ленська – доктор філологічних наук. Вона не лише досліджувала творчість письменника, а й спілкувалась із ним особисто. Познайомились, каже, у 2002 році на конференції-презентації одного із видань автора.

Світлана Ленська, доктор філологічних наук, викладач ПНПУ: Він був настільки жвавий, настільки живий до спілкування. Це настільки сонячна, позитивна і оптимістична людина. Ця зустріч, звісно, була незабутньою. Я перечитала усе, що в нас в бібліотеці було із Дімаровських творів. І вони не втрачають своєї актуальності, вони звертаються до вічних людських проблем.

Помер Дімаров у 2014. Зараз його твори є у шкільній програмі. 15-річна Ірина розповідає: із творчістю письменника познайомилась у шостому класі.  

Ірина, учениця 9 класу: Мені дуже сподобався його твір «Блакитна дитина».  Хлопчик дуже любив подорожувати та пригоди. Автор змальовував себе в дитинстві в цьому герої.

Нині книги прозаїка доступні у книгозбірнях.

Юлія Крамарєва, завідувач відділу обласної бібліотеки ім. Котляревського: У бібліотеці їх досить багато, але я хочу сказати, що жоден, мабуть, письменник не представлений настільки, наскільки це треба.

Нагадаю, Анатолій Дімаров – український прозаїк та мемуарист. За письменницьку діяльність отримав нагороди, серед яких відзнака «Золотий письменник України» та Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня.